Počet nahlášených stížností: | 62 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
V lednu minulého roku jsem si u Alzy zakoupil tablet Samsung Galagy Note 10.1 2014 16G černý. Vzhledem k jeho vysoké ceně jsem si na doporučení pracovníka Alzy zaplatil pojištění proti nahodilému poškození a krádeži na 1 rok v ceně 1424,- Kč. Prodavač mě ujišťoval, že pojištění se vztahuje na všemožné běžné poškození, na které si vzpomenu (např. rozbití monitoru a krádeži). Nechal jsem se tedy přesvědčit a řekl jsem si, že minimálně na rok si tablet pojistím. Během roku mi byla odcizena původní nabíječka a tak než jsem si koupil originální nabíječku v Samsung obchodě jsem musel používat jinou ovšem se stejnou nabíjecí hlavou. Samozřejmě se mi nenabíjel tablet tak rychle jako s původní. Koupil jsem si tedy novou originální nabíječku, ale nabíjení bylo stále slabé. Šel jsem tedy s tímto problémem do Alzy na technické centrum zeptat se na radu. Zde mi konstatovali poškození nabíjecího konektoru v tabletu (zlomený zlatý konektor - konstatování technika Alzy). Když jsem dle očekávání šel danou věc reklamovat na reklamační oddělení, tak mi bylo sděleno, že mám počkat na vyjádření od pojišťovny. Původně jsem při prodeji vůbec nebyl seznámen s věcmi, které jsou vyjmuty z pojištění a ani, že pojištění si obstarávám já a né Alza. Samozřejmě moje žádost opravení tabletu byla zamítnuta.
SN RF2FB0EWFSM, černá barva , Samsung Galaxz Note 10.1 2014 Edition
Požadoval jsem po Alze pouze opravit špatný konektor. Tato oprava stojí v autorizovaném servise Samsung 1100,-
|
Tweet |
Práva a povinnosti smluvních stran jsou upraveny v pojistných podmínkách. V těchto podmínkách bývají zpravidla vymezeny výluky z pojištění, tedy případy, na které se pojištění nevztahuje. Bude tedy záležet, jaké výluky z pojištění byly mezi stranami sjednány.
V případě zamítnutí práva na pojistné plnění, může spotřebitel požadovat zdůvodnění zamítnutí. Nesouhlasí-li s důvody zamítnutí, má možnost podat stížnost. Po dokončení šetření jsou osoby, které podaly stížnost, informovány dopisem. Pojištěný nebo oprávněná osoba má dále možnost obrátit se se stížností na orgán dohledu - Českou národní banku.
Pro prokázání svého práva je nutné rozporovat závěry šetření pojistné události. Silným důkazem může být znalecký posudek. Je tedy vhodné obrátit se na soudního znalce z oboru. Ten se bude zabývat důvody zamítnutí práva na pojistné plnění, a pokud shledá, že pojistná událost byla vyhodnocena nesprávně, může se spotřebitel dožadovat pojistného plnění.
Podnikatel musí spotřebitele před uzavřením smlouvy informovat o službě a o jejích hlavních vlastnostech. Neučiní-li tak nebo učiní-li tak nesrozumitelně, může to mít za následek, že se smlouva vyloží ve prospěch spotřebitele. Pokud ale spotřebitel výslovně souhlasil se zněním pojistných podmínek, nemůže se dovolávat toho, že s nimi nebyl seznámen.
Společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s. se rozhodla nevyužít možnosti řešení sporů přes veřejný portál vasestiznosti.cz. Nadále je ochotna s nespokojenými zákazníky komunikovat prostřednictvím své infolinky na telefonním čísle 234 240 234 nebo písemným kontaktem na adrese Plzeňská 3217/16, 150 00 Praha 5. Vzhledem k tomu, že je námi poskytovaná služba založena na principu dobrovolnosti, bude stížnost uzavřena.
K mimosoudnímu řešení sporů mezi pojišťovnou a spotřebitelem (pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou) v neživotním pojištění je příslušná Česká obchodní inspekce. Českou obchodní inspekci lze kontaktovat na adrese: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Více informací naleznete na www.coi.cz
Podmínkou zahájení postupu mimosoudního řešení sporu před Českou obchodní inspekcí je skutečnost, že se stěžovateli nepodařilo vyřešit spor přímo s pojišťovnou.