Počet nahlášených stížností: | 2 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Koupila jsem si mokasíny červené vyzkoušela jsem si je na místě a koupila za 1300kč.
Doma jsem si je zkoušela ,nějak divně mě tlačili tak jsem je začala občas nosit po bytě abych je trošku rozšlápla,ale bylo to čím dál horší boty mě dřeli ve švu ,který je hodně silný a tudíš boty nelze nosit.Šla jsem reklamovat boty a bylo mi řečeno,že jsem si boty vyzkoušela na prodejně a že mi je nevymění ani neopraví.Šla jsem do několika jiných prodejen a zkoušela si stejné boty nikde ovšem takové silné šití nebylo ani u vietnamců.Jelikož pani vedoucí vůbec není k zastižení a uvedené telefony neexistují nevím kam se mám obrátit,přece si nevezmu boty které nemohu nosit,ano v krámě jsem je vyzkoušela za ten okamžik nepoznáte zda je tam takový šev,že nebudete boty moci nosit,paní mě poradila,abych si vyndala vložky,to ale néní řešení děkuji Korbelová Boty jsem koupila Obchodní centrum prosek Billa,2.5.2016 reklamaci jsem uskutečnila 30.5.2016 pani prodavačka mě ujistila když jsem tam byla podruhé,že pani vedoucí vše řekne a ona mi poté zavolá děkuji
1-24616-24 červené mokasíny
Vrácení peněz nebo výměna bot
|
Tweet |
O nesplnění jakosti při převzetí podle § 2161 odst. 1 písm. a) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník se jedná rovněž v případě, kdy se obuv nehodí k účelu, ke kterému se obvykle užívá. Z tohoto důvodu má zajisté spotřebitelka právo obuv reklamovat.
Navíc za předpokladu, že obuv zakoupil kupující jakožto spotřebitel a nikoliv jako podnikatel na IČ, bude se na reklamaci uplatněnou do 6 měsíců od převzetí vztahovat § 2161 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Ten říká, že "projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí".
Předpokládá se tedy, že vada na věci byla již při zakoupení, a je tedy povinností prodávajícího prokázat, že vada na věci při jejím zakoupení nebyla, pokud chce reklamaci zamítnout. Vzhledem k síle zákonné domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.
Bylo-li rozhodnuto o reklamaci jako o neoprávněné, ale spotřebitel se závěry reklamace nesouhlasí a dožaduje se nápravy, musí důvody zamítnutí reklamace rozporovat. Silným a přesvědčivým důkazem o tom, že reklamace nebyla vyřízena řádně, je posudek soudního znalce z oboru. Prokáže-li posudek nedůvodnost zamítnutí reklamace, má spotřebitel právo požadovat nápravu nebo má možnost přímo odstoupit od smlouvy, protože její reklamace nebyla vyřízena řádně a včas. Odstoupením od smlouvy se závazek ruší od počátku a strany si vrátí to, co si plnily. Kromě toho má také spotřebitel právo na náhradu účelně vynaložených nákladů spojených s reklamací (tedy včetně proplacení znalečného). Seznam soudních znalců je možné vyhledat mimo jiné na webové adrese www.dtest.cz/soudni-znalci.
Reklamoval-li spotřebitel zboží, prodávající je povinen mu vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace požaduje. Pokud uplatněnou reklamaci výrobku prodávající zamítne, musí do tohoto potvrzení uvést odůvodnění zamítnutí reklamace. Dozor nad dodržováním uvedených povinností stanovených v § 19 odst. 1 zákona o ochraně spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce. Pokud prodejce nevyřídí uplatněnou reklamaci spotřebitele v zákonem stanovené lhůtě dopouští se správního deliktu dle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele. Prodávající je rovněž dle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele vyřídit uplatněnou reklamaci nejpozději do 30 dní ode dne uplatnění, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Překročení této lhůty je správním deliktem.
Spotřebitel, který je přesvědčen, že došlo k porušení ustanovení zákona o ochraně spotřebitele, se může obrátit na regionální či ústřední inspektorát České obchodní inspekce. Adresy jednotlivých inspektorátů lze najít na www.coi.cz. Podnět lze podat i elektronicky přes elektronickou podatelnu ČOI na adrese www.coi.cz.
Podnikatelka byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka může také využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací je možné vyhledat na webové adrese: www.adr.coi.cz