Společnost


O2 Family, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:42
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#12652Klamavé a nekalé praktiky podobné "šmejdům"

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 dny 11 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
07.10.2016, před 8 lety

Michal Leporis

Znění stížnosti

Před nějakou dobou mi zavolala operátorka z O2 - family s nabídkou snížit své náklady v souvislosti s relativně vysokými poplatkamy za roaming. Jednalo se o produkt Maxi plus. Z jejího popisu nabídky jsem vyrozuměl, že bych měl platit o mnoho méně než doposud a že bych za paušál měl platit stejně. Asi o měsíc po té mi přišla na email faktura a nestačil jsem se divit. Místo dosavadních 449 Kč tam byla za paušál položka 999 Kč. Největší paradox bylo dalších asi 150 kč za volaní do zahraničí, přičemž mi operátorka tvrdila že volání do zahraničí je již v nově nabídnutém paušálu zahrnuto. Po tomto zjištění jsem kontaktoval emailem O2 family a fakturu vlastně reklamoval. Po několika odměřených odpovědí dobře vycvičených zaměstnanců mi bylo zděleno, že jsem prostě uzavřel novou smlouvu po telefonu a nyní musím but další rok platit nebo doplatit necelých 11,000 Kč a smlouvu můžu vypovědět. Následně jsem žádal o smírné řešení a návrat k původnímu paušálu vzhledem k tomu, že si nejsem vědom, že mi po telefonu bylo zděleno, že se mi paušál navýší v tomto rozsahu. Bylo mi opět slušně zopakováno to co jsem již výše uváděl. Následně jsem žádal o zaslání nahrávky rozhovoru no bylo mi odpověděno opět zamítavě. Chci se zeptat jakým způsobem bych se k nahrávce mohl dostat a jak se vyhnout zbytečnému placení něčeho co jsem si neobjednal a o čem jsem přesvědčen že byl na mě spáchán podvod, který se dá přirovnat pouze k šmejdům a jejich podomovnímu prodeji a klamání důchodců.
Při této příležitosti mě napadá jako jedna z možností tuto záležitost medializovat a vyvinout tak jistý tlak na O2.
Děkuji za návrh řešení.
Ing. Michal Leporis


Produkt

O2 family - Maxi plus


Požadované řešení

Návrat k původní smlouvě


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
10.10.2016 10:12, před 8 lety

Byla-li smlouva sjednána distančním způsobem (formou telefonického hovoru) nebo mimo obchodní prostory, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě čtrnácti dní, a to bez udání důvodu. Tato lhůta počne běžet následující den ode dne, kdy spotřebiteli bylo poskytnuto úplné znění smlouvy (buď v listinné, nebo elektronické formě). Operátor tedy musí shrnout všechny informace o smlouvě a poslat je spotřebiteli. Lhůta na odstoupení běží až po předání všech informací.

Pokud by však spotřebitel výslovně souhlasil se změnou smlouvy před uplynutím čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení a operátor sdělil, že v takovém případě nebude moci od smlouvy odstoupit, nelze odstoupení uplatnit dle ustanovení § 1837 písmeno a) občanského zákoníku.

Uvede-li obchodní zástupce poskytovatele služby v rámci telefonického rozhovoru s účastníkem nepravdivé, neúplné, neurčité či zkreslené informace, případně pravdivé
informace užité v takovém kontextu, jenž může uvést účastníka v omyl, pak by spotřebitel mohl namítat neplatnost smlouvy, pokud by byl uveden druhou stranou v omyl o rozhodující okolnosti. Český telekomunikační úřad jakožto orgán dozoru nad oblastí telekomunikačních služeb považuje za férové, pokud poskytovatel služeb účastníkovi umožní na vyžádání a za neodrazujících podmínek (nepřiměřeně vysoké zpoplatnění této služby, nutnost dostavit se na obtížně dostupné místo apod.) poslech telefonického
hovoru, v jehož rámci došlo k uzavření nebo změně smlouvy, nebo mu zašle jeho kopii.

Je třeba vědět, že se jedná o tzv. službu elektronických komunikací, kdy spotřebitel je v určité výhodě, protože tato oblast spadá pod Český telekomunikační úřad. Není zde tudíž jediný arbitr v podobě soudu, jako u většiny ostatních spotřebitelských sporů. V tomto případě se může uživatel obrátit ještě navíc na Český telekomunikační úřad (ČTÚ) s námitkou proti vyřízení reklamace vyúčtování služeb. ČTÚ na jejím základě o sporu rozhodne ve správním řízení, toto řízení je pro spotřebitele méně finančně náročné. Navíc ČTÚ má oprávnění požadovat po poskytovateli služeb elektronických komunikací podklady v rámci řízení. Návrh k ČTÚ je nutné podat nejpozději do jednoho měsíce ode dne doručení vyřízení reklamace. Podání námitky nezbavuje povinnosti fakturu uhradit.

Společnost O2 Family, s.r.o. se rozhodla nevyužít možnosti smírného řešení sporů prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz a nadále je ochotna s nespokojenými zákazníky komunikovat pouze prostřednictvím své zákaznické linky 841 117 118 nebo prostřednictvím e-mailu (info@o2family.cz, reklamace@o2family.cz). K dispozici je i elektronická samoobsluha (https://samoobsluha.o2family.cz/).

Vzhledem k tomu, že je námi poskytovaná služba založena na principu dobrovolnosti, bude stížnost uzavřena. V případě potřeby další konzultace se neváhejte obrátit na naší spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.