Počet nahlášených stížností: | 5 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den, dne 13.8.2016 jsem zakoupil telefon Samsung J5 (2016) za 5999,00 CZK uvedenému telefonu jsem uzavřel pojistku za 1585,57 CZK proti zneužití a odcizení na 1 rok + náhodné poškození 2 roky.Pečlivě jsem se zeptal, jestli se pojištění vztahuje na odcizení z vozu a byl jsem ubezpečen, že ano s tím, že musí být vozidlo uzamčené a do prostoru musí být vniknutí násilné, to celé mi bylo ukázáno prodavačkou ve všeobecných pojistných podmínkách a byl jsem ubezpečen, že pojišťovna toto hradí.Na základě těchto informací jsem uzavřel pojistnou smlouvu.Bohužel 5.9.2016 se vloupal neznámý pachatel do mého služebního uzavřeného vozu a odcizil pojištěný telefon Samsung.Vše řádně prošetřila Policie ČR a veškeré dokumentace jsem zaslal pojišťovně za 2 měsíce přišla odpověď, že pojištění se zamítá na základe výluky z pojištění a že nedošlo k pojistné události.Na žádné výluky jsem nebyl upozorněn i když jsem se ptal, navíc jsem žádal o vrácení přeplatku a bylo mě řečeno, že jelikož došlo k pojistné události, nemám nárok na vrácení peněz, co už vůbec nechápu.
Vrácení peněz. Děkuji
|
Tweet |
Podnikatel musí spotřebitele před uzavřením smlouvy informovat o nabízené službě (pojištění) a o jejích hlavních vlastnostech. Neučiní-li tak nebo učiní-li tak nesrozumitelně, může to mít za následek, že se smlouva vyloží ve prospěch spotřebitele.
Práva a povinnosti smluvních stran jsou upraveny v pojistných podmínkách. V těchto podmínkách bývají zpravidla vymezeny výluky z pojištění, tedy případy, na které se pojištění nevztahuje. Bude tedy záležet, jaké výluky z pojištění byly mezi stranami sjednány.
Šetření pojistné události je skončeno sdělením jeho výsledku osobě, která uplatnila právo na pojistné plnění. Spotřebitel může následně požádat o zdůvodnění zamítnutí pojistného plnění. Toto zdůvodnění musí být v písemné formě a mělo by z něho být jasné, proč bylo pojistné plnění zamítnuto. Pokud spotřebitel se zdůvodněním nesouhlasí, je vhodné proti výsledku šetření pojistné události uplatnit u pojišťovny stížnost. Nebude-li spotřebitel se stížností úspěšný, má možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů.
K mimosoudnímu řešení sporů mezi pojišťovnou a spotřebitelem (pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou) v neživotním pojištění je příslušná Česká obchodní inspekce. Českou obchodní inspekci lze kontaktovat na adrese: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Více informací naleznete na www.coi.cz, email: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz.
Podmínkou zahájení postupu mimosoudního řešení sporu před Českou obchodní inspekcí je skutečnost, že se stěžovateli nepodařilo vyřešit spor přímo s pojišťovnou.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.