Počet nahlášených stížností: | 2 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Koncem roku 2015 instalace solárního systému na ohřev TV a vytápění.Po zaplacení faktury cca 150 tisíc Kč (spěch z hlediska dodavatele vzhledem k fakturaci ke konci roku) dodavatel ujistil investora,že vše řádně dodělá (zbývá zaizolovat systém trubek na střeše) a podá žádost o dotaci.Od té doby se firma TempEco již neukázala. Neukázala se ani při reklamaci systému(podána emailem i prostřednictvím pošty doporučeným dopisem na adresu firmy) ani po kontaktu emailem nebo telefonicky.Pokud pan ČESNEK zvedne mobil,pouze slibuje.Na vyřešení problémů asi 50 telefonů,některé byly úspěšné,ale neúčinné a asi 10 emailů.
Solární systém na ohřev TV a vytápění na RD.
Čekám,že firma dokončí svoji práci,uvede systém do fungující podoby,předá český návod na ovládání systému a požádá o dotaci,jak slibovala,slibuje a má i na webových stránkách.
|
Tweet |
Zhotovitel provede dílo s potřebnou péčí v ujednaném čase a obstará vše, co je k provedení díla potřeba. Právo na zaplacení ceny za dílo vzniká provedením díla. Zjistí-li objednatel, že dílo má při předání vadu, může požadovat, aby zhotovitel zajistil nápravu. Reklamace zjevných vad by měla být okamžitá. Reklamace skrytých vad musí být uplatněna bez zbytečného odkladu poté, kdy se vada projeví, nejpozději do dvou let.
Pokud spotřebitel uplatnil reklamaci, zhotovitel nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Zhotovitel má povinnost vydat spotřebiteli písemné potvrzení (reklamační protokol) o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se zhotovitel se spotřebitelem nedohodne na lhůtě delší. Nereaguje-li zhotovitel na elektronickou komunikaci, je vhodné vyzvat společnost písemně za pomoci poskytovatele poštovních služeb (ponechat si dodejku a kopii dopisu pro případné dokazování).
Pokud společnost nepřijme reklamaci, popřípadě ji nevyřídí v zákonem stanovené lhůtě, dopouští se správního deliktu, za který ji může být udělena pokuta až do výše 3 000 000,- Kč. Dozor nad dodržováním povinností uložených zákonem o ochraně spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce. Má-li spotřebitel důvodné podezření, že společnost porušila povinnost uloženou jí zákonem, je vhodné obrátit se na tento úřad. Podat podnět je možné prostřednictvím následujícího webového odkazu www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.
Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel má také možnost se obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://adr.coi.cz/cs).
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.