Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den,
přes portál Hyperslevy.cz jsem 19.12.2016 zakoupila voucher na pobyt pro dvě osoby (dítě zdarma) na tři dny/dvě noci za 1499,- Kč s polopenzí. Ještě ten samý den mi byla potvrzena rezervace na den 10.2.2017. 1.2. mi přišel e-mail, že moji rezervaci zrušili kvůli údajné chybě v rezervačním systému. byl mi nabídnut náhradní termín 10.3. anebo náhradní penzion. Ani jedna z možností nekoresponduje s tím, co jsem původně zakoupila, v půlce března není jisté, že bude stále ještě sníh, v náhradním penzionu je pouze možnost vlastního stravování, penzion je u hlavní silnice u lesa, já vybírala pobyt v chatce s blízkým kopcem na sáňkování a sjezdovkou kvůli snadnějším přesunům s malým dítětem. Požádala jsem tedy portál Hyperslevy.cz o vrácení peněz, a tak se i stalo. Mám dojem, že se jedná o účelové zrušení rezervace - lidé s levným voucherem v nečekaně atraktivní lyžařské sezóně nejsou zrovna žádoucí,když je dostatek zákazníků platících plnou cenu. Proto bych chtěla požádat o náhradu za zmařenou dovolenou. Oba s přítelem pracujeme, máme vyřízené volno v práci - zbytečně, nakoupené vybavení, u kterého nemáme jistotu, zda ho vůbec využijeme. Jelikož nám byla rezervace zrušena pouhých 9 dní před odjezdem, není v našich silách si v daném termínu, uprostřed sezóny, opatřit dovolenou takovou, aby splňovala to, co jsme si původně zakoupili, a když ano, tak v mnohem vyšší cenové relaci. Proto by mě zajímalo, jakou výši náhrady mohu požadovat, protože jsem skutečně rozčilená z toho, že se téměř dva měsíce těšíme na rodinný víkend, plánujeme, nakupujeme vybavení a nakonec nejedeme nikam.
Předem děkuji za odpověď.
Pobyt na 3 dny s polopenzí pro dvě osoby
Finanční náhrada za zmařenou - neuskutečněnou dovolenou ve výši alespoň 5000,-, která zdaleka nedosahuje našich skutečných nákladů (volno v práci, vybavení) a také jako náhrada újmy nemajetkové.
|
Tweet |
Ustanovení o náhradě újmy za narušení dovolené se vztahuje pouze ke smlouvě o zájezdu. Zájezdem se rozumí soubor služeb cestovního ruchu, pokud je uspořádán na dobu delší než dvacet čtyři hodin nebo zahrnuje-li přenocování a obsahuje-li alespoň dvě z následujících plnění: ubytování, dopravu, jinou službu cestovního ruchu, která není doplňkem dopravy nebo ubytování a tvoří významnou část souboru nabízených služeb.
Pokud však mělo být poskytnuto pouze ubytování a strava, nejedná se o smlouvu o zájezdu. Není tedy možné ani použít ustanovení o náhradě újmy za narušení dovolené. Pokud byl termín ubytování ze strany společnosti jednostranně změněn, jedná se o podstatné porušení smlouvy a spotřebitelka má právo od smlouvy odstoupit. Pokud společnost porušila svou smluvní povinnost, má spotřebitelka také právo na náhradu újmy, která jí byla způsobena na majetku (škody). Spotřebitelka však musí prokázat, že ji vznikla škoda (újma na majetku, nikoliv nemajetková újma) a že tato škoda byla způsobena porušením smluvní povinnosti ze strany společnosti.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.