Počet nahlášených stížností: | 14 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Datum 14.2.2017 23:12:34
Objednané zboží za celkovou částku 526.-kč zaplaceno a potvrzovací email o zaplacení od Creative Work přišel 28.2 2017.
První email o prosbu kdy mě bude dodáno zboží 8.3.2017
Bez odpovědi a tak znovu zaslán email 13.3.2017.
Mezitím psana zpráva asi 3x zaslana z jejich vebové ztránka. Pak asi 3x telefonováno .Vyzváněcí ton byl,ale nikdo nezvedal.
A ted už telefon nedostupný.
Jediná odezva byla dne 28.2 2017 potvrzení zálohové platby a že bude zboží nachystáno a předáno přepravci. Od té doby nic a nekomunikuje.
Pojala jsem podězření a začala hledat na internetu reference, bohužel pozdě, stížností jsem našla spoustu od podvedených .
Napsala jsem 16.3 2017 poslední upozornovací email stím že je podvodník a že ho budu žalovat .Odpověd žádná a pak i zde na vašich stránkách jsem našla podvedené lidi,proto jsem se rozhodla napsat tuto stížnost.
Pletací příze v hodnotě 527.-Kč
Urychleně dodat zboží a nebo peníze na účet 245729326/0300
|
Tweet |
Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je povinen plnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže prodávajícího zboží nedodá, upozorní jej spotřebitel, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).
Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.
Nereaguje-li prodávající na elektronickou komunikaci, je vhodné zaslat výzvu k plnění a případně i odstoupení od smlouvy písemně, nejlépe doporučeně s dodejkou (doporučujeme ponechat si kopii výzvy a odstoupení), a to z důvodu prokazatelnosti v případě soudního sporu.
V případě, kdy lze usuzovat na to, že nedodání zaplaceného zboží není u daného e-shopu výjimečné, lze zvážit podání trestního oznámení. K případné trestní odpovědnosti pro trestný čin podvodu, popř. pro trestný čin poškozování spotřebitele se vyžaduje způsobení škody nikoli nepatrné (alespoň 5000,- Kč), je-li však více poškozených způsobená škoda podnikatelem se sčítá.
Trestní oznámení může spotřebitel podat na všech služebnách Policie ČR nebo na státním zastupitelství, a to písemně nebo ústně do protokolu. V rámci trestního oznámení je vhodné požádat úřady o informaci, jak bylo s oznámením naloženo. V této fázi je také vhodné vznést požadavek na náhradu škody vůči pachateli.
Podnikatel byl o podané stížnosti informován, bohužel však dosud neprojevil zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.