Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dne 22.2.2017 jsem v čistírně v Myslíkové ulici 17, Praha 1 předala k čištění plesové hedvábné plisované šaty. Jejich neodborným neprofesionálním čištěním mi šaty zničili tak, že jsou nenositelné, plisé bylo po čištění zcela zničeno, navíc se šaty snažili poté několikrát žehlit, čímž poškodili i hedvábí. (Dříve jsem šaty dala k čištění do jiné čistírny, kde vše proběhlo bez problému za dokonce poloviční cenu než v Myslíkové). Důvod, proč se obracím na Vás je, že majitel, provozovatel Štíbr přestože jsem jim na provozovně opakovaně zanechávala telefonní číslo mě telefonicky ani jinak nekontaktoval, natož aby se mnou v provozovně sepsali reklamační protokol, nebo se alespon omluvil, že mi jeho firma zničila šaty a snažil se dohodnout na náhradě škody. Důkaz o pořízení šatů (22400) jsem jim v provozovně zanechala. Jeho firma Vám nejen zničí svěřenou věc, ale ani neřeší reklamaci a oodškodnění. Pan podnikatel asi ani nemá pojistku na škody způsobené třetím osobám a myslí si, že hrou na mrtvého brouka mu to projde.
Halson Heritage hedvábné plisované plesové šaty
v provozovně jsem po měsíci nečinnosti ze strany podnikatele zanechala dokument (potvrzený z jejich strany o přijetí) o náhradu škody ve výši poloviny pořizovací ceny (11 200Kč), vzhledem k tomu, že jsem šaty měla na sobě jen dvakrát, žádám o částečnou náhradu škody.
|
Tweet |
Dle § 2944 občanského zákoníku odpovídá za poškození věci, která je předmětem závazku ten, kdo ji převezme za účelem splnění povinnosti ze smlouvy (k vyčištění). V takovém případě je druhá strana povinna škodu nahradit a není přitom rozhodné, jak ke škodě došlo, zda-li čištěním, přepravou, skladováním nebo jiným způsobem. Je ale důležité prokázat, že ke škodě došlo v době, kdy byla předmětem závazku. V této souvislosti je vhodné argumentovat stavem zaneseným v potvrzení o přijetí zakázky a vytknutím poškození bez zbytečného odkladu.
Čistírna je povinna uhradit škodu ve skutečné výši. Při určení výše škody na věci se obecně vychází z její obvyklé ceny v době poškození a zohlední se, co poškozená musí k obnovení nebo nahrazení funkce věci účelně vynaložit.
Pokud služba nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, může spotřebitelka službu reklamovat. Obchodník je povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment poskytovaných služeb, případně i v sídle nebo místě podnikání. Obchodník je povinen spotřebitelce vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitelka právo uplatnila, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitelka požaduje.
Pokud obchodník nepřijme reklamaci, dopouští se správního deliktu, za který mu může být udělena pokuta až do výše 3 000 000,- Kč. Dozor nad dodržováním povinností uložených zákonem o ochraně spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce. Má-li spotřebitelka důvodné podezření, že obchodník porušil povinnost uloženou mu zákonem, je možné se obrátit na tento úřad.
Nebude-li možné vyřešit spor smírnou cestou, má spotřebitelka možnost využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Podnikatel byl o podané stížnosti informován, bohužel však dosud neprojevil zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.