Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Boty zakoupené 31.03.2016 jsem reklamovala 30.09.2016,protože se žmolkovala stélka a boty dělaly oděrky na kůži.Také se třepily pásky.Stelka nebyla vlepovací,ale tvořila skelet boty-výměna tedy nebyla možná.Prodavačka nechtěla reklamaci uznat,nakonec ji sepsala,ale odebrala mi doklad o zaplacení-mám jen reklamační list.Na vyžádání mně dala neexist.tel.č.na majitele.Reklamace nebyla vyřízena ve lhůtě do 30dnů.V den, kdy jsem zaslala dop.dopis majiteli ohledně nevyřízení-21.11.2016,mi došla SMS-„reklamace vyřízena,opakovaná výzva“.Jednalo se však o 1.kontakt ze strany společnosti-SMS mám založenou.Na tel.čísle v SMS byla tatáž prodavačka a opět mi odmítla dát kontakt na majitele.13.01.2017 jsem poslala 2.doporučený dopis majiteli,opět bez odezvy.
letní páskové boty K13957 za 979 Kč zakoupené v prodejně společnosti Obuv Ullmann's v Brně na Pekařské ul.
vrácení peněz za vadný výrobek
|
Tweet |
Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelkou nedohodl na delší lhůtě. Jak uvedl Nejvyšší soud ČR v rozsudku sp. zn. 33 Cdo 3228/2009 ze dne 27. 7. 2011 pojmu "vyřídit" odpovídají významově slova "urovnat", "uspořádat", popř. "vybavit". Všem těmto výrazům je společné to, že ten, kdo v tomto smyslu jednal, docílil stavu, v němž se již nebude muset "vyřízenou" věcí zabývat. S přihlédnutím k vysvětlenému významu použitého pojmu "vyřídit" lze logickým výkladem daného ustanovení dojít k závěru, že k vyřízení reklamace dojde až v okamžiku, kdy prodávající spotřebitelku vyrozumí (ať už písemně nebo osobně) o tom, jakým způsobem byla reklamace vyřízena (tedy zda byla s reklamací úspěšná či nikoli). Teprve tehdy je možno reklamaci považovat za vyřízenou - prodávající se jí již nebude muset zabývat.
Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace, pokud její poslední den připadá na víkend či svátek, prodlužuje se lhůta až do následujícího pracovního dne.
K tomu, aby mohla být reklamace vyřízena včas, je také požadována potřebná součinnost spotřebitelky. Pokud by spotřebitelka omylem uvedla nesprávné kontaktní údaje nebo by úmyslně mařila pokusy prodávajícího doručit jí zprávu o vyřízení reklamace, jde to k její tíži. Prodávající však musí prokázat, že se opravdu pokoušel spotřebitelku informovat o vyřízení reklamace (např. prokázat, že skutečně zasílal sms zprávu na spotřebitelkou uvedené telefonní číslo).
Marné uplynutí lhůty pro vyřízení reklamace se považuje za podstatné porušení smlouvy a spotřebitelka má pak právo od smlouvy odstoupit dle § 2002 odst. 1 občanského zákoníku.
Podnikatel byl o podané stížnosti informován, bohužel však dosud neprojevil zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít. V řešení případného sporu bude tedy možné pokračovat pouze v občanskoprávním řízení.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.