Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den,
dne 29. 9. 2017 mi bylo doručeno objednané zboží od společnosti Berge. Po kontrole zboží jsem dne 1. 10. 2017 informoval společnost, že několik doručených difuzorů bylo poškozených. Odpovědí bylo, ať jim difuzory zašlu k reklamaci.
Dne 6. 10. 2017 jsem u společnosti Berge uplatnil reklamaci difuzorů, které jsem téhož dne společnosti odeslal poštou. Dne 25. 10. 2017 jsem obdržel e-mailovou zprávu, že mi reklamace nebyla uznána. Dne 27. 10. 2017 jsem obdržel další e-mailovou zprávu, že mi difuzory posílají zpět. Difuzory mi nebyly do dnešního dne doručeny, čímž prodávající nedodržel zákonnou lhůtu 30 kalendářních dnů pro vyřízení reklamace.
V první řadě se zamítnutím reklamace nesouhlasím, nicméně mi nebyl zaslán reklamační protokol s výsledkem reklamace, takže jsem se k reklamaci ani nemohl vyjádřit.
Dne 9. 11. 2017 jsem informoval společnost ohledně odstoupení od kupní smlouvy společně s žádostí o náhradu škody, avšak neobdržel jsem žádnou odpověď.
Difuzory
Vrácení peněz za reklamované zboží společně s úhradou poštovného, které jsem zaplatil, abych zboží zaslal k reklamaci
|
Tweet |
Prodávající je odpovědný za zboží a jeho stav, který převzal k reklamačnímu řízení, dle § 2944 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. V případě, že prodávající věc při vyřizování reklamace poškodí nebo dokonce nevrátí, je možné po něm požadovat náhradu škody dle výše zmíněného ustanovení, a to buď uvedením v původní stav či finanční kompenzací.
Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se podnikatel se spotřebitelem nedohodne na lhůtě delší. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy. Dojde-li k podstatnému porušení smlouvy, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit a žádat vrácení peněžních prostředků. Spotřebiteli doporučujeme, aby si uchoval všechny dokumenty prokazující, že reklamace byla uplatněna.
Prodávající je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje; a dále potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace. Pokud tak neučiní, dopouští se správního deliktu, za který mu hrozí pokuta od České obchodní inspekce.
Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt (zahraniční subjekt se sídlem v Polsku), doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum při České obchodní inspekci na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Podrobný formulář stížnosti je k dispozici na webových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz v záložce „Kontakty“. Ke stížnosti je třeba přiložit doklady, které má spotřebitel k dispozici, např. kopii smlouvy, e-mailovou komunikaci s prodejcem.
Podnikatel byl o podané stížnosti informován, bohužel však dosud neprojevil zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.