Počet nahlášených stížností: | 7 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Vážení,
dne 12. 4. 2016 jsem v provozovně na adrese v Jablunkově zakoupil mobilní telefon – typ HUAWEI P8. Bohužel se na tomto telefonu projevila v záruční době vada displeje. Tuto vadu jsem reklamoval dne 12. 10. 2017 a žádal o opravu (e-mail ze dne 13. 10. 2017).
Prodejna v Jablunkově byla v daný den otevřena, přestože majitel nebyl přítomen. Reklamace předána prodávající na základě telefonického hovoru s výše uvedeným majitelem (protokol hovorů k nahlédnutí). Reklamační protokol měl být dodán později – žádal jsem o něho v e-mailu ze dne 13. 10. 2017
Platný, podepsaný reklamační protokol se všemi náležitostmi jsem k danému dni dodnes neobdržel.
Prodávající se mi snažil vnutit reklamační protokol sepsaný s datem 14.11.2017 tedy už po uplynutí třicetidenní lhůty.
V reklamačním protokolu chybí/jsou špatně tyto údaje:
-Informace o datu uzavření kupní smlouvy se neshoduje se záručním listem
-Lživě uvedené datum uplatnění reklamace 14.11.2017 (mohu doložit e-mailem a protokolem hovorů)
-úplně chybí způsob vyřízení reklamace (ten jsem popsal v emailu z 13.10.2017)
-k protokolu nepotreboval můj podpis
-jeho podpis chybí taky
Celý dokument ani tímto podvodným jednáním tak nenabyl platnosti.
Mobilní telefon HUAWEI P8
Vrácení kupní ceny
|
Tweet |
Prodávající je povinen vyřídit reklamaci nejpozději ve lhůtě 30 dní, pokud se nedohodne se spotřebitelem na lhůtě delší. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy. Je-li smlouva porušena podstatným způsobem, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit.
Dále je prodávající povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení (reklamační protokol) o tom, kdy spotřebitel reklamaci uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje. V reklamačním protokolu také musí být datum a způsob vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace. Při nesplnění této povinnosti může být prodávající pokutován Českou obchodní inspekcí. Má-li spotřebitel důvodné podezření, že prodávající porušil některou ze svých zákonných povinností, má možnost podat podnět tomuto úřadu.
Nepodaří-li se spor vyřešit s prodávajícím smírnou cestou, má spotřebitel právo využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Podnikatel byl o podané stížnosti informován, bohužel však dosud neprojevil zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel může také využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.