Počet nahlášených stížností: | 2 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den, dne 4.1. 2018 jsem uplatnil 3. reklamaci mobilního telefonu. Reklamace byla uznána, zboží pravděpodobně opraveno, avšak po převzení od dodavatele a rozbalení jsem zjistil, že je odlepené zadní sklo fotoaparátu. Prodejce jsem o této skutečnosti okamžitě informoval, výrobek jsem nafotil a co nejdřive jsem jej poslal na 4 reklamaci s tím, že požaduji vrácení peněz. Po přibližně 25 dnech mi byl telefon doručen, reklamace však nebyla uznána - neautorizovaný zásah (Mechanickou silou odlepené krycí sklo fotoaparátu). Na hliníkovém telefonu jsou stopy dokazující cílené odlepení, nicméne výše zmíněné hliníkové tělo bylo měněno pouze při druhé reklamaci (telefon půl roku soustavně reklamuji, od 26.9. 2017 nebyl používaný). Prodejce mi k dané věci řekl, že pokud technik při servisním zákroku poškodí nějakou část zařízení, je povinnen ji nahradit - Toto se očividně nestalo. Prodejce mi nabídl opravu na jeho náklady, avšak toto řešení je pro mě vzhledem k tomu, že by mi v budoucnu případné reklamace pravděpodobně nebyly uznány naprosto nevhodné.
Huawei Nexus 6P, distribuce EU
Odstoupení od kupní smlouvy a vrácení plné kupní ceny zboží.
|
Tweet |
Pokud dojde v průběhu reklamace k poškození zboží, odpovídá za poškození prodávající, který výrobek k reklamaci převzal. Prodávající má povinnost nahradit spotřebiteli vzniklou škodu dle § 2944 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (OZ).
Při vzniku škody v průběhu reklamace spotřebitel zboží již znovu nereklamuje, ale žádá náhradu škody. Dle § 2951 OZ se vzniklá škoda nahrazuje uvedením věci do předešlého stavu. Není-li to dobře možné, anebo žádá-li to poškozený, hradí se škoda v penězích.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Dobrý den,
stížnost spotřebitele se opírá pouze o jeho domněnky, nikoliv fakta. Jsme schopní doložit seznamy měněných ND při jednotlivých reklamacích. Pokud technik v servisu nějaký díl neúmyslně (i jen drobně) poškodí je povinnen ho vyměnit za bezvadný kus. Stav přístroje je u nás kontrolován jak při příjmu reklamace tak při expedici a v tomto případě nebyl zjištěn nesoulad.
Spotřebitel již jednou naši společnost obvinil z porušení 30 denní lhůty pro vyřízení reklamace. Jak ukázala následná kontrola od ČOI (na podnět spotřebitele, který jsme mu sami doporučili protože nemáme co skrývat) vše bylo provedeno v souladu s příslušnou legislativou. Jak je bohužel v ČR zvykem nedostalo se nám jediného slova omluvy.
Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.
Spotřebitel již nevyužil možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.