CZC.cz s.r.o.

#2259Problémové fungování bluetooth u Sony Xperia M - neochota toto řešit ze strany CZC

15.02.2014, před 11 lety

Dobrý den

dne 11.12.2013 jsem u CZC objednala mobilní telefon Sony Xperia M. Bohužel až pozdě jsem zjistila některé nedostatky telefonu. začali se projevovat až s postupem času jak jsem začínala postupně využívat všechny jeho funkce. Zásadní problém je s bluetooth. Jeho fungování je značně problémové.

1. prvotní problém nastal při připojení mobilu k PC přes bluetooth - mobil se v PC neobjevuje jako další disk a PC nevidí uložiště na SD kartě. Notebook mi hlásil chybějící ovladače, tudíž jsem se domnívala, že chyba bude v tom. Obrátila jsem se tedy na IT specialistu a ten mi problém s ovladači vyřešil. Nicméně původní problém se nevyřešil.
2. druhý problém nastal při synchronizaci mobilu s hands free. spárování proběhlo v pořádku. ale při každém dalším připojení k hands free jsem musela spojení přes bluetooth spojit ručně, jinak ke spojení nedošlo, k automatickému spojení obou zařízení ačkoliv se viděli nikdy nedošlo. Kontaktovala jsem tedy Sony podporu a dle jejich návodu (zálohovat data, obnovit tovární nastavení, obnovit zálohu, znovu spárovat s hands free) byl problém odstraněn.
3. po tomto zásahu došlo opět k tomu, že PC chyběli ovladače. Opět mi to IT specialista opravil.
4. v této chvíli dochází k tomu, že se mi ze seznamu spárovaných zařízení NTB sám odpáruje a tudíž pak nefunguje synchronizace. Ani v případě že nedojde k svévolnému odpárování nefunguje vše tak jak má. K propojení sice dojde, ale v PC přestože vidím složky ve vnitřním uložišti telefonu nevidím soubory v jednotlivých složkách ačkoliv tam jsou třeba uložené fotky, PC prostě nic nevidí.
5. problém s tím že v PC mobil nevidím jako další disk a PC nevidí uložiště na SD kartě se nepodařilo vyřešit.
ZÁVĚR: i po všech anabázích které jsem s všemožnými podporami a IT specialisty absolvovala dochází k odpárování telefonu nebo k nespárování s již dříve spárovanými zařízeními, soubory přes bluetooth musím odesílat třeba několikrát, aby se přeposlání podařilo

Konečné vyjádření Sony podpory bylo takové, že připojení přes bluetooth nepodporují, protože preferují připojení přes USB kabel a že mi nemohou více pomoci.

Vzhledem k tomu, že bluetooth potřebuji využívat ve své práci je pro mě jeho funkčnost zásadní. U tohoto modelu telefonu jeho funkčnost není 100% zaručena ani výrobcem. Vše výše uvedené jsou pro mne zásadní vady, respektive funkčnost (spíše nefunkčnost) bluetooth považuji za vadu a dle vyjádření Sony podpory je neodstranitelná.

výše uvedený problém jsem řešila i s pracovníkem CZC technické podpory . Vyjádření bylo "že jde o chybu softwaru Sony" na mou námitku že telefon jsem koupila u CZC již nereagoval

dne 16.1.2014 jsem vše výše uvedené znovu zaslala na CZC stížnosti s žádostí o odstoupení od smlouvy, kvůli neodstranitelným vadám. do dnešního dne se mi nikdo neozval.

z nákupu na CZC a z jednání pracovníků CZC jsem opravdu zklamaná, pokud nedojde k nějakému vyřešení této situace, tak jsem rozhodnutá zde již nikdy nenakoupit a rozhodně ani nikomu dalšímu zde nákup nedoporučím, myslím si že ignorování zákazníka se neslučuje s prozákaznicky orientovanou firemní kulturou, kterou se CZC snaží prezentovat

Za vyjádření k výše uvedenému předem děkuji

Sony Xperia M (C1905) bílá

odstoupení od smlouvy, případně jsem ochotná akceptovat možnost výměny za jiný model mobilního telefonu, kde by funkčnost bluetooth byla 100% zaručena (klidně i s doplatkem)

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

16.2.2014 09:26, před 11 lety

V případě, že byl výrobek ještě zakoupen v roce 2013 a vada se projevila do prvních 6 měsíců od zakoupení, uplatňuje se tzv. rozpor s kupní smlouvou.
Za případné vady odpovídá prodejce.
Prodejce má 30 dní na vyřízení rozporu s kupní smlouvou od jeho uplatnění, přičemž bude třeba doložit i kopie posudku od autorizovaného servisu, jako důkaz o neodstranitelnosti vady.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

21.2.2014 17:23, před 11 lety

Dobrý den, paní Šimánková,

bohužel se mi nepodařilo zpětně zjistit, proč na Váš email nikdo nereagoval, ale rád bych celou situaci dořešil.

Prosím, pošlete telefon s veškerým příslušenstvím na naše reklamační oddělení, k rukám p. Bočka. Je o celé záležitosti zpraven a zajistí vyřízení v co nejkratším čase. Dále prosím uveďte, zda si přejete od smlouvy odstoupit, nebo telefon vyměnit. Pokud zvolíte odstoupení, uveďte prosím i své číslo účtu, resp. typ zboží, za které chcete výměnu provést.
Pokud máte k dispozici, přiložte kopii vyjádření autorizovaného servisu o neopravitelnosti. Pak bude celá situace rychle vyřešena.

Omlouvám se za nekomunikaci z naší strany a věřím, že dokážeme celou věc rychle napravit.

Přeji pěkný víkend

22.2.2014 09:58, před 11 lety

Dobrý den pane Macku

Děkuji za Vaši snahu zjistit co se u Vás stalo a proč se mi nedostalo od Vašich pracovníků odpovědi již dříve a také děkuji za Váš vstřícný návrh. Vzhledem k tomu, že komunikace se Sony podporou probíhala telefonicky, tak jejich vyjádření písemně nemám, ale samozřejmě předpokládám, že moje komunikace se Sony podporou se dá u nich dohledat, protože mě operátorka upozorňovala že hovor je monitorovaný a zaznamenávala si mé osobní údaje. Jaký bude postup v tomto případě (i z časového hlediska)? Pokud telefon k Vám odešlu, tak musím vyřešit náhradní zařízení, tak jen abych se zařídila podle toho.

děkuji a přeji hezký den
Šimánková Barbora

22.2.2014 10:32, před 11 lety

písemné vyjádření od autorizovaného zástupce výrobce si tady vyžádáme sami. Prosím, pošlete přístroj podle předchozích instrukcí k rukám p. Bočka. Necháme vytknutou vadu posoudit v rámci reklamačního řízení. Toto může podle zákona trvat až 30 dní, ale věřím, že se nám podaří dostat informace daleko dříve, snad do 10 dní (dříve asi ne, je nutné počítat i nějakou dobu na logistiku). Pokusíme se být maximálně rychlí, ale rychlost na straně servisu příliš ovlivnit nedokážeme.
V rámci reklamačního řízení nabízíme zapůjčení náhradního zařízení, ale většinou toto využívají zákazníci při osobním odběru na pobočce CZC. Přes dopravce to bývá s ohledem na podpis o zápůjčce příliš komplikované. Samozřejmě, pokud byste o tuto službu měla zájem, stačí to připsat do průvodního dopisu p. Bočkovi.

Pokud byste potřebovala cokoli upřesnit neváhejte mě kontaktovat telefonicky na 731417338.

S pozdravem

22.3.2014 11:52, před 11 lety

Dobrý den

dne 6.3.2014 byl mobilní telefon doručen Českou poštou do CZC (lze ověřit na stránkách České pošty dle čísla zásilky BX0446010212X). Dne 11.3.2014 mi byl zaslán reklamační protokol, ve kterém byl uveden datum přijetí od zákazníka 11.3.2014 (dávám do přílohy), přestože zásilka byla v CZC přijata již před 5 dny tak datum vyřízení reklamace bylo stanoveno na 11.4.2014. Ještě tentýž den jsem zaslala žádost o opravu termínu přijetí a termínu vyřízení reklamace. Až 18.3.2014 jsem dostala odpověď, že byl reklamační protokol opraven, ale opraveno bylo pouze datum přijetí, datum vyřízení reklamace v protokolu zůstalo stejné. Dne 20.3.2014 mi byl mobilní telefon vrácen z reklamace se závěrem, že reklamce nebyla uznána a s tímto vyjádřením: Pres BT lze pristutovat jen na interni uloziste, pro pristup na kartu nutny USB kabel. Zadny problem se pri testovani neprojevil, tovarni nastaveni. S pocitem, že tedy neumím telefon správně používat, jsem telefon spustila a zkusila znovu synchronizovat. Ačkoliv do Google účtu byla všechna data synchronizována do telefonu už ne. V Google kalendáři mám několik desítek událostí a kalendář v mobilu je naprosto prázdný. I když před tím synchronizace vykazovala problémy, teď dle mne nefunguje už vůbec.
Plynou z toho pro mne dvě poučení 1.) vybírat lépe model telefonu, který kupuji, protože tento mohu věnovat maximálně dětem na hraní her, poslouchání písniček a zvládne běžný telefon a sms, pro mne dost drahá hračka pro děti, ale bohužel pro mne je opravdu nepoužitelný a jsem nucena si koupit jiný, který zvládne synchronizaci kalendáře a kontaktů a kde bude bezproblémově fungovat bluetooth (když si kupuji telefon s BT nepředpokládám, že budu výrobcem nucena používat USB kabel). Ke svojí práci prostě opravdu potřebuji bezproblémovou synchronizaci kalendáře, kontaktů a také bezproblémové BT. 2.) rozhodně lépe vybírat společnost u které nakupuji. přístup společnosti CZC k reklamacím je opravdu zarážející, napoprvé mě ignorovali úplně napodruhé byly do reklamačního protokolu uvedena data , která neodpovídala skutečnosti.

Z nákupu jsem opravdu velmi zklamaná, jak z hlediska výrobku, tak z hlediska společnosti u které jsem nakoupila.
Pracuji ve společnosti, která vyrábí gastronomické zařízení a s čistým svědomím Vám mohu říct, že takovýto přístup vůči zákazníkům bychom si nikdy nedovolili.

Hezký den

24.3.2014 11:14, před 11 lety

Dobrý den, paní Šimánková,

chápu Vaší reakci na výsledek reklamace. Kolegové zde při příjmu uvedli špatně datum, které následně opravovali. Je to lidská chyba, kterou jak jistě sama uznáte nelze nikdy 100% eliminovat. Na druhou stranu by ale bylo také fér uvést, že jsme Vaši reklamaci vyřídili ve 13 dnech. To, že na zboží nebyla zjištěna vada je věc jiná. Telefon jako takový jste si vybírala sama a zde jeho vlastnosti ovlivnit nedokážeme.

Vaše zklamání z nákupu je pochopitelné, ale na druhou stranu Vaši volbu nemůžete klást za vinu prodávající společnosti.

Byl bych velice nerad, aby tímto celý případ skončil. Není v našem zájmu mít nespokojené zákazníky. Rozhodl jsem se, že Vám poskytnu možnost výměny Vašeho telefonu za jiný. Výměna by proběhla v rámci reklamačního řízení, tedy bez doplatku. Podle vlastní zkušenosti se značkou Samsung Vám nabízím výměnu za http://www.czc.cz/samsung-galaxy-s-iii-mini-nfc-8gb-bila-la-fleur/122319/produkt

Podle nezávislého zdroje (mobilmania) má tento telefon stejné výsledky v testech, jako XPeria M. Určitě rozdíly tam jsou, ale tento přístroj by měl splňovat Vaše požadavky. Jediná zásadnější odlišnost je v tom, že by Vám musel operátor vydat novou kartu miniSIM.

Pokud se pro výměnu rozhodnete, kontaktujte prosím emailem p. Bočka na bocek@czc.cz a domluvte se na průběhu.

Více již udělat nedokážu.

S pozdravem

24.3.2014 23:45, před 11 lety

Dobrý den pane Macku

děkuji za Vaše vyjádření

ad1) Férově jsem uvedla všechna data, takže z nich vyplývá, že jste skutečně moji reklamaci vyřídili za 13 dnů, i přesto, že došlo k chybnému uvedení data přijetí. A samozřejmě Vám dávám za pravdu, že chápu, že chyba se prostě může stát. Ale určitě lze zase pochopit, jak jsem se cítila, když to v mém případě byla v podstatě již druhá chyba. Z Vašeho textu je ale vidět, že mě chápete.

ad2) Samozřejmě Vám dávám za pravdu i v tom, že telefon jsem si vybírala sama, ale jistě na druhou stranu uznáte, že pokud je v popisu uvedeno, že telefon má bluetooth, tak pokud to v popisu není uvedeno nepředpokládám, že budu nucena používat spíše USB kabel. Vím, že pouze prodáváte a za vlastnosti telefonu v podstatě nemůžete, ale na druhou stranu jistě rozumíte tomu, že pokud jsem telefon koupila u Vás, tak nemám jinou možnost než toto řešit s vámi.

V naší společnosti pracuji v oddělení, které má na starosti optimalizaci procesů za účelem zvyšování spokojenosti našich zákazníků, takže si opravdu velmi vážím Vaší nabídky výměny za jiný model. Vzhledem ke zkušenosti jakou jsem udělala s Xperia M, mám pocit, že jsem asi náročnější na své mobilní zařízení než jsem si myslela, proto jsem Vás chtěla poprosit, zda by byla možná výměna za jiný model s doplatkem (také s ohledem na to, že kartu jsem už jednou měnila, právě kvůli koupi Xperii). Doplatek bych samozřejmě zaslala na Váš účet předem a také Xperiu bych zaslala předem, abyste si mohli zkontrolovat, že je ve stejném stavu, jako když mi ji zasílali zpět z reklamace.

Děkuji za odpověď a hlavně za Váš lidský přístup.
Hezký den

13.4.2014 23:47, před 11 lety

Dobrý den, paní Šimánková,

podle Vaší poslední zprávy je vše již vyřešeno a nový přístroj Vám slouží tak, jak potřebujete. Jsem rád, že se vše podařilo vyřešit.

Přeji Vám krásný den a jsem s pozdravem

Uzavření stížnosti

14.4.2014 00:24, před 11 lety

Hodnocení:

Komentář: Dobrý den pane Macku

Ano je to přesně tak jak píšete :-). Jsem také velmi ráda, že se vše podařilo vyřešit a ještě jednou moc děkuji za Váš vstřícný přístup a lidské jednání.
Ráda se k Vám na e-shop budu vracet i přes to, že na začátku byl zádrhel.

Přeji Vám hodně spokojených zákazníků
krásný den