Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Od společnosti Semmelrock jsme si na základě návštěvy showroomu a poté shlédnutí internetových stránek (především nastudování technického listu) objednali dlažbu Citytop obdélník šedá. Dlažba nám byla dodána na nedostatečně silné paletě a během zdvihání se prohýbala a někdy se i dlažba rozsypala. Po sejmutí horní řady dlažby se zde začala nacházet vadná dlažba - na dlažbě byly bílé fleky, které nešlo kartáčem odstranit. Navštívil nás zástupce Sommelrocku, který nám tvrdil, že je to normální a že to zmizí. Nebyl nám schopen říci, kdy přesně tato vada vzniká a proč. V jejich showroomu ani na realizacích zveřejněných na internetových stránkách nikdy nic podobného nebylo. Upozornění na možnost této vady jsme na internetu také nenašli. Tento zástupce nám pak ukázal pouze informaci v tištěném katalogu, který jsme ale předtím v ruce neměli. Při objednání jsme také žádnou informaci neobdrželi. Zboží jsme reklamovali. Reklamace byla zamítnuta bez vysvětlení, kdy fleky zmizí. Objednávali jsme si zboží bez fleků a takto poškozené ho nechceme. Jaký je doporučený postup? S pozdravem, Jarmila Prosová
Dlažba City top šedá _ obdélník
výměna zboží nebo okamžité odvezení zboží - vše nám totiž blokuje finální dodělání okolí RD (nemáme kam dávat další materiál vzhledem k malému pozemku) a blokujeme nám to dodělávk včetně lokace pánů na stavbě
|
Tweet |
Pokud bylo zboží reklamováno v prvních 6 měsících od jeho převzetí, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná už při koupi. V případě soudního sporu by musel prodávající prokázat, že věc v době převzetí vadná nebyla.
Pokud prodávající reklamaci zamítá, má povinnost zamítnutí reklamace řádně odůvodnit. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí. Vzhledem k síle zákonné domněnky, uvedené v předchozím odstavci, nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, je nutné zamítnutí přesvědčivě zdůvodnit (nejlépe odborným posudkem). Není-li zamítnutí reklamace řádně zdůvodněno a uplynula-li 30 denní lhůta pro vyřízení reklamace, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit, neboť jeho reklamace nebyla vyřízena včas (dle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele). Více informací je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/nejcastejsi-problemy/zamitl-vam-prodejce-reklamaci-zbozi-prevzateho-pred-mene-nez-6-mesici/25.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost využít mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.