Počet nahlášených stížností: | 139 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Podepsal jsem Přihlášku k výběrovému řízení na výběr dodavatele energií(8.2.2018), aniž bych ji prostudoval a stal se ze mne nevolník, který nemůže po tři roky odstoupit od této přihlášky a bez jakýchkoliv dalších podpisů musí dělat co mu poskytovatel přikáže.
Ten mi poslal smlouvu s "vybraným" dodavatelem Maxim Energy a.s., kterou já jsem nepodepsal - odmítl jsem podepsat "bianko" smlouvu při podepsání Přihlášky. Na to jsem reagoval emailem, že jsem žádnou smlouvu nepodepsal.
Můj dosavadní dodavatel energií (Europe Easy Energy) mi sdělil, že on mi dává lepší podmínky než navržená Maxim Energy a tak - vědom si, že jsem nepodepsal "bianko" smlouvu jsem mu odsouhlasil, že zůstávám u dosavadního dodavatele.
Napsal jsem doporučeně ENVONĚ výpověď z přihlášky 8.6.2018.
Nato jsem dostal doporučeně pokutu za maření Přihlášky v hodnotě 1900 Kč za jedno odběrní místo - tedy 3800 Kč splatné do 25.7. 2018.Neplatil jsem a dostal jsem upomínku 25.7. se splatností do 2.8.2018.
Reagoval jsem doporučeně odvoláním (31.7.2018) a použil jse argumenty z obdobných případů, že mi pracovník nepředal vzorový formulář pro odstoupení ani mmne nepoučil - to je pravda a uvedl jsem i argument směrnice Evrtopského parlamentu, že spotřebitel může odstoupit od smlouvyn jakoukoliv formou.
Rád bych aby byla moje přihláška zrušena.
|
Tweet |
Podnikatel má povinnost spotřebitele seznámit se službou a jejími hlavními vlastnostmi. Pokud tak neučiní, mohou být naplněny znaky klamavého opomenutí, jenž je nekalou obchodní praktikou, která je zákonem o ochraně spotřebitele zakázaná. Spotřebitel by mohl namítat neplatnost přihlášky, neboť byl druhou stranou uveden v omyl o rozhodující okolnosti.
Jestliže strana podepisující přihlášku vůbec nevěděla, jakou listinu podepisuje, resp. se domnívala, že podepisuje listinu jinou, mohlo by se jednat až o zdánlivé právní jednání pro nedostatek vůle dle § 551 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
Dozor nad dodržováním pravidel ochrany spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce. Má-li spotřebitel důvodné podezření, že společnost porušila svou zákonnou povinnost, má možnost obrátit se s podnětem k tomuto úřadu. Více o podání na www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.
Odstoupit od smlouvy, která byla uzavřena mimo obchodní prostory společnosti (bez ohledu na to, zda si návštěvu obchodníka spotřebitel vyžádal či nikoliv), je možné ve lhůtě 14 dní od uzavření smlouvy. Pokud však spotřebitel o tomto svém právu nebyl poučen nebo neobdržel-li formulář pro odstoupení od smlouvy, může od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dní od uzavření smlouvy.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.