Počet nahlášených stížností: | 130 |
Z toho za letošní rok: | 1 |
Stále v řešení: | 6 |
V lednu 2018 jsme zakoupili dovolenou v Chorvatsku. Přišla nám smlouva i s obchodními podmínkami, kde jsou rozepsány výše stornopoplatků. Do začátku července jsme podle smlouvy uhradili cenu dovolené. Asi 14 dní před odjezdem přítelkyně onemocněla a nastala situace co s dovolenou. Po návštěvách doktorů jsem přesně deset dní před odjezdem volal zákaznickou linku, kvůli ujasnění podmínek, kde mi bylo sděleno, při monitorovaném hovoru, že storno do výše 80% ceny dovolené se účtuje do 6-ti dnů od nástupu. Tak jsme zkoušeli celý den shánět lidi, kteří by jeli místo nás, aby jsme nepřišli o 80% ceny ale jen o poplatek za přepsání osob. Nikoho jsme do druhého dne nesehnali, tak jsme přistoupili na storno s tím, že 80% je dost, ale zdraví je zdraví.
Po odeslání emailu s požadavkem storna, nám přišla odpověď. Paní z CK nám napsala, že jelikož je stprno podáno 9 dní před nástupem, poplatek činí 90%. Pokud bychom storno poslali o den dříve, výše by činila 75%. Vůbec tedy nevím kde pracovnice linky přišla na 80% a 6 dní, když v obchodních podmínkách tato dvě čísla vůbec nejsou. Takže na základě mylných informací máme přijít o další peníze.
Co máme nyní dělat, pakliže nám byly podány mylné informace na zákaznické lince.
Chtěli bychom zaplatit poplatek pouze ve výši 75% ke dni kdy bylo voláno na zákaznickou linku, kde nám špatně sdělili informace.
|
Tweet |
Konkrétní zaměstnanec jedná jménem společnosti a při výkonu pracovní činnosti ji v podstatě zastupuje podle § 430 občanského zákoníku. Pokud zaměstnanec na infolince poskytne nesprávnou informaci, v důsledku čehož vznikne spotřebiteli škoda, je společnost jednáním zaměstnance zavázána a odpovídá tedy za vzniklou škodu.
Společnost odpovídá za škodu způsobenou informací či radou dle § 2950 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, neboť je infolinka provozována jako doplňková služba služeb cestovního ruchu. Dle § 2951 občanského zákoníku se škoda se nahrazuje uvedením do předešlého stavu. Není-li to dobře možné, anebo žádá-li to poškozený, hradí se škoda v penězích. Škůdce je povinen nahradit skutečnou škodu, tedy škodu v plné výši dle § 2952 občanského zákoníku.
Konkrétní zaměstnanec jedná jménem společnosti a při výkonu pracovní činnosti ji v podstatě zastupuje podle § 430 občanského zákoníku. Pokud zaměstnanec na infolince poskytne nesprávnou informaci, v důsledku čehož vznikne spotřebiteli škoda, je společnost jednáním zaměstnance zavázána a odpovídá tedy za vzniklou škodu.
Společnost odpovídá za škodu způsobenou informací či radou dle § 2950 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, neboť je infolinka provozována jako doplňková služba placené přepravy. Dle § 2951 občanského zákoníku se škoda se nahrazuje uvedením do předešlého stavu. Není-li to dobře možné, anebo žádá-li to poškozený, hradí se škoda v penězích. Škůdce je povinen nahradit skutečnou škodu, tedy škodu v plné výši dle § 2952 občanského zákoníku.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.