Počet nahlášených stížností: | 79 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 1 |
Zasílám stížnost na nedostatečné řešení mého dotazu. Kolegové na lince č. 800 810 820 nejsou schopni vyřešit banální problém. Každý rok mám platební kalendář od července do května následujícího roku. Následně na to měsíci červnu platíme vyúčtování. Je tomu tak každý rok.
Tento rok mi vaše společnost posunula vyúčtovací období od června do dubna, čím se stalo, že jste nám nenechali jediný měsíc volný. Vždy fungujeme tak, že 11 měsíců platíme zálohy a 12 měsíc platíme vyúčtování. Jak jsem již psala je tomu tak KAŽDÝ rok.
Prosila jsem tedy pracovníky o z mého pohledu jednoduchý krok. Nastavit platební kalendář záloh jako obvykle od července do května následujícího roku.
Na můj dotaz, proč tomu tak bylo možné v předešlých letech, mi vaši pracovníci nebyli schopni odpovědět, ani daný problém vyřešit.
Připomínám, že nechci nic složitého. Jen v daném kalendářním roce platit 11 záloh a 12 měsíc vyúčtování.
Tento problém s nimi diskutuji již druhý měsíc a nyní mi přišla upomínka č. 10825547505, se kterou zásadně nesouhlasím.
Platím každý měsíc řádně, bez prodlev a jakýchkoliv problémů a budu tak platit i nadále.
Ale žádám, aby se mou žádostí někdo zabýval, jelikož jsem si jistá, že je oprávněná.
Můžete mi v tomto pomoci. Řešení je jednoduché, ale chování zaměstnanců ČEZ je negativní s nulovou snahou tento „problém“ vyřešit.
Vrátit zpět platební kalendář jako obvykle v minulých letech.
Červenec až květen následujícího roku.
Stornovat upomínku č. 1825547505.
|
Tweet |
Nesouhlasí-li spotřebitelka s vyúčtováním elektřiny, je vhodné uplatnit reklamaci. Reklamace vyúčtování distribuce elektřiny musí být vyřízena do 15 kalendářních dnů ode dne doručení reklamace. Vypořádání rozdílu v platbách způsobeného nesprávným vyúčtováním distribuce elektřiny nebo nesprávným měřením dodávek elektřiny musí být provedeno do 30 kalendářních dnů ode dne doručení reklamace, je-li reklamace posouzena jako oprávněná. Za nedodržení výše uvedených lhůt poskytne provozovatel distribuční soustavy spotřebitelce náhradu ve výši 600 Kč za každý den prodlení, nejvýše však 24 000 Kč.
Spolu s reklamací může spotřebitelka spojit svůj požadavek na změnu zúčtovacího období, takže by se k věci měla společnost řádně vyjádrřit.
V případě, že reklamace byla zamítnuta a spotřebitelka s tím nesouhlasí, může se obrátit na Energetický regulační úřad, jenž rozhoduje spory mezi spotřebiteli a obchodníky o splnění povinností ze smluv, jejichž předmětem je dodávka nebo distribuce elektřiny, plynu nebo tepelné energie.
Společnost ČEZ, a.s. se rozhodla nevyužít možnosti smírného řešení sporů prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz. Vzhledem k tomu, že je námi poskytovaná služba založena na principu dobrovolnosti, bude stížnost uzavřena.
Dle obecného vyjádření společnosti mají zákazníci právo řešit svoje reklamace a stížnosti přímým uplatněním na svého dodavatele, a dále mohou využít Ombudsmana ČEZ společnosti ČEZ, a.s.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit i na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.