Počet nahlášených stížností: | 87 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 2 |
Dobrý den, přítel si v autorizované prodejně Samsung zakoupil
tablet Samsung Galaxy TAB S3. Ihned po příchodu domů a zapnutí tabletu, začaly
po displeji blikat černobílé pruhy. Tablet jsme tedy reklamovali a dostali
jsme nový. K tabletu jsme chtěli i pouzdro na tablet s klávesnicí, které
momentálně bylo nedostupné na skladě. Proto jsme tablet nepoužívali
a čekali na pouzdro s klávesnicí, které jsme koupili opět v autorizované
prodejně Samsung cca za 14 dní od koupi tabletu. Po zandání tabletu
do klávesnice ihned na prodejně, klávesnice fungovala. Ale zhruba za
hodinu po příchodu domů, již klávesnice nereagovala. Přítel ji tedy opět
reklamoval, kdy mu řekli, že závada není v klávesnici ale v tabletu, který
má mechanické poškození právě ve "spojnici tabletu s klávesnicí" Jako
"náhradu" mu nabídli opravu za 14 000Kč, když celý tablet stojí 16
000Kč. A řekli, že reklamace se na mechanické závady nevztahuje.
Tablet Samsung Galaxy S3
Výměna zboží, či sleva
|
Tweet |
Prodávající odpovídá kupující, že věc při převzetí nemá vady. Projeví-li se na zboží vady během 6 měsíců od převzetí věci, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Důkaz opaku provádí prodávající. Ten by měl zejména prokázat, pokud reklamaci zamítá, že zboží bylo při převzetí bez vad, nebo prokázat, že tato konkrétní vada (mechanické poškození) byla způsobena spotřebitelkou a tím vyloučit, že byla na zboží přítomna při převzetí. Vzhledem k síle zákonné domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.
Pokud prodávající opak neprokáže, spotřebitelka může trvat na řádném vyřízení reklamace a požadovat i dodání nové věci bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené, ale pokud se vada týká pouze součásti věci, může požadovat jen výměnu součásti; není-li to možné, může odstoupit od smlouvy. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má spotřebitelka právo na bezplatné odstranění vady. Žádat lze namísto uvedených nároků i přiměřenou slevu.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.