Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den, zakoupili jsme si dovolenou od výše uvedené CK. Celá dovolená byla opravdu katastrofa. V podstatě by se dalo říci, že nabídka té dovolené byla klamná a to je vůči zákazníkovi značně nefér. Tak jsme se rozhodli dovolenou reklamovat. Na webových stránkách jsme se pokoušeli najít reklamační formulář, ale marně. Tak jsme je kontaktovali pomocí chatu. Bylo nám sděleno že máme poslat reklamaci emailem, tak jsme vše sepsali a poslali. Dne 4.10. došel email, že byla naše reklamace přijata a o vyřízení budeme informováni během 30 dnů.
Po měsíci čekání se stále nic nedělo. Tak jsem je kontaktovala pomocí emailu, na který mi odepsali až potom co jsem se ozvala telefonicky. Jenže tím to opět skončilo.
Cestování kancelář mě neustále ignoruje. Tohle by jim přeci nemělo projít.
Dovolená all inclusive Bulharsko, hotel Silver (13.9.-21.9. 2018)
Žádám finanční kompenzaci, za klamavou nabídku dovolené a za nedodržení reklamační lhůty.
|
Tweet |
V případě uplatnění reklamace zájezdu má společnost 30 dnů na její vyřízení dle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele. V případě, že dojde k porušení tohoto ustanovení, má spotřebitel možnost podat podnět České obchodní inspekci, která může na základě podnětu udělit společnosti sankce.
Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitelku ujistil nebo které spotřebitelka vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekávala, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitelka určila, může si spotřebitelka zjednat nápravu sama a pořadatel jí nahradí účelně vynaložené náklady.
Měl-li zájezd vady, vytkla-li je spotřebitelka bez zbytečného odkladu a určila-li přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitelka dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkla-li spotřebitelka vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu jí vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.
Pokud pořadatel zájezdu porušil některou ze svých povinností, může spotřebitelka také požadovat náhradu škody na majetku a také náhradu újmy za narušení dovolené. Pořadatel odpovídá zákazníkovi za splnění povinností ze smlouvy bez zřetele na to, zda v rámci zájezdu poskytují jednotlivé služby cestovního ruchu jiné osoby.
Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese https://www.dtest.cz/clanek-4407/pravo-problemy-se-zajezdy.
Pokud pořadatel reklamaci zájezdu zamítne, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Společnost nám ke stížnosti dodatečně zaslala své vyjádření:
"Paní Chlupáčové jsme vyjádření k reklamaci zaslali skutečně zhruba s týdenním zpožděním. To nás samozřejmě mrzí a klientce jsme se za to také omluvili. Nemůžeme však souhlasit s tím, že by nabídka zájezdu byla klamavá a že nebyl poskytnut v takové míře, ve které byl prezentován. Vše je shrnuto ve vyjádření k reklamaci a tato reklamace byla zamítnuta jako neopodstatněná. Nutno podotknout, že ve stejném termínu a hotelu byli ubytovaní i ostatní klienti naší CK a jediným stěžovatelem byla paní Chlupáčová."
Stížnost však zůstává uzavřená s tím, že v případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.