Počet nahlášených stížností: | 22 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den,
připojuji se k ostatním oklamaným zákazníkům tohoto internetového obchodu htps://luxusniparfemy.ecwid.com.
Moje maminka objednala na jejich webových stránkách 3 parfémy (Gucci, J. P. Gaultier a Chloe), které se z obrázků i popisků jevily jako originál. Dokonce ve svých obchodních podmínkách na webu mají uvedeno, že ceny jsou nízké právě proto, že prodávají zboží přes web a deklarují, že zboží nejsou žádné padělky.
Místo 3 zabalených parfémů dorazily 3 očíslované skleničky s velmi pochybnou náplní - nejedná se dokonce ani o načaté originál parfémy, ani o testery. Pouze o ryzí podvod.
Tuto zkušenost přidávám zejména z toho důvodu, aby se ostatní stejné chyby vyvarovali.
Dnes byl odeslán email s požadavkem na vrácení peněz do 14 dnů, tj. do 30.11.2018. Předpokládám, že nebudou reagovat vůbec nebo v "lepším" případě zamítavě. Proto prosím o vaši součinnost při dalším postupu.
variabilní symbol objednávky: 1440/2018, cena celkem: 2.397,- Kč.
Odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz.
|
Tweet |
Pokud byla kupní smlouva uzavřena distančním způsobem (přes internet, telefon, atd.), má spotřebitelka právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodů ve lhůtě čtrnácti dní od převzetí zboží. Toto ustanovení na ochranu spotřebitele je v právní úpravě zakotveno z důvodu, že si kupující nemůže zboží vyzkoušet před uzavřením smlouvy. Odstoupí-li spotřebitelka od smlouvy, vrátí jí prodávající bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od ní na základě smlouvy přijal. Více informací o odstoupení od smlouvy bez udání důvodu je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3283/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-uzavrene-pres-internet-ci-po-telefonu.
Byl-li zaslán padělek, jedná se o podstatné porušení kupní smlouvy a spotřebitelka má právo od smlouvy odstoupit i z důvodu uvedeného v ust. § 2002 občanského zákoníku. Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelce tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.
Ochranu práv duševního vlastnictví mají jako dozorové orgány na starosti úřady Celní správy. Na tyto úřady je možné se obracet s konkrétními podněty, pokud se setká spotřebitelka s prodejem padělaného zboží či jeho nabídkou, a to prostřednictvím následujících webových stránek: https://www.celnisprava.cz/cz/o-nas/kontakty/Stranky/internetova-kriminalita.aspx
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.