Počet nahlášených stížností: | 2795 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 1 |
24.11.2018 jsem se zaregistrovala. Bohužel jsem si nedostatečně přečetla podmínky, chtěla jsem ukončit členství a odstoupit od smlouvy. 24.12. 2018 jsem požádala emailem zakáznický servis o zrušení členství. Odkazovali mě na adresu do Lucemburska či na email, který byl pouze fax číslo. Několik dní jsem žádala o pomoc, neustále se opakovala tatáž odpověd. V recenzích jsem získala email adresu collection@be2.com ...tam jsem zaslala svou žádost o zrušení členství, Dnes mi přišel email s výhružným obsahem o vymáhání pohledávek. Prý 24.12. skončilo mé vip členství a oni chtějí poplatek
2 247,-
Žádám o odstoupení od smlouvy , zrušení členství a zrušení souhlasu, aby tato firma jakkoli manipulovala s mými osobními údaji
|
Tweet |
Než dojde k uzavření smlouvy mezi spotřebitelkou a společností, má společnost povinnost informovat spotřebitelku o ceně nebo způsobu jejího určení za jedno zúčtovací období, kterým je vždy jeden měsíc, pokud je tato cena neměnná. Společnost má dále povinnost informovat spotřebitelku o době trvání závazku a o podmínkách ukončení závazku. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že spotřebitelku řádně informovala. Zda podaná informace byla dostačující, se posoudí nejen vzhledem k jejímu obsahu, ale i ke způsobu jejího vyjádření. Pokud společnost spotřebitelku o podmínkách smluvního vztahu řádně neinformovala, mohla by spotřebitelka namítat neplatnost smlouvy, neboť byla uvedena společností v omyl.
Ujednání o automatickém prodlužování smlouvy v situaci, kdy je uvedeno pouze v obchodních podmínkách, by bylo možné vyhodnotit jako tzv. překvapivé ujednání dle § 1753 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a to také ve světle stanoviska občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR ze dne 11. 12. 2013 se sp. zn. Cpjn 200/2013.
Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebitelce, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátila na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska. Evropské spotřebitelské centrum rovněž k problematice zpracovalo přehlednou příručku, kterou je možné nalézt zde: https://evropskyspotrebitel.cz/novinky/citite-se-podvedeni-seznamkou/.
Dobrý den,
prosím, kontaktujte nás v uvedené záležitosti přímo na adrese michal.hlavacek@be2.com.
děkujeme Vám.
Na e-mail adresu hlavacek@be2.com jsem již psala , reakce byla stejná , jako od zákaznického servisu. Tehdy jsem prosila o pomoc se zrušením členství.
Dnes jsem tedy panu Hlaváčkovi poslala dle instrukcí email znovu , s kopií výpovědi , kterou jsem posílala na collections@be2.com.
až 9.1. 2018 , jelikož jsem tuto e-mailovou adresu ziskala na recenzích.
Tímto zdvořile žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. Pokud tak neučiní, bude stížnost uzavřena.
Společnost již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009.