Počet nahlášených stížností: | 146 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Objednány 4 ks šatů v celkové hodnotě 1646 Kč, obratem mi byly šaty doručeny, bohužel se jednalo o jiné šaty, než jsem si objednala, ani jedny šaty nebyly dle objednávky, doručené šaty o 2 čísle menší, v jiných barvách a v jiném střihu. Takže se do šatů nevejdu a jsou mi k ničemu. Firma mi na mou stížnost neráčila ani odpovědět. Pokud se mi firma do konce tohoto týdne neozve, budu celou věc řešit s policií a totéž doporučuji i vám. Pokud se bude jednat o podvod s částkou nad 5 000 Kč, což podle vašich stížností určitě je, mělo by se jednat o trestný čin. Dle vašich recenzí se neodvažuji šaty zaslat zpět. Jelikož bych mohla přijít jak o peníze, tak i o šaty. Šaty raději po konzultaci s policií prodám na některém internetovém bazaru.
Objednány 4 ks šatů v celkové hodnotě 1646 Kč, obratem mi byly šaty doručeny, bohužel se jednalo o jiné šaty než jsem si objednala, ani jedny šaty nebyly dle objednávky, doručené šaty o 2 čísle menší v jiných barvách a v jiném střihu.
Obratem zaslat správné zboží, které jsem si skutečně objednala, jenže to by musela firma komunikovat. Následně bych na náklady firmy zaslala zpět špatně doručené zboží. Abych zaslala zboží zpět před vrácením peněz nebo zasláním nových šatů, tak natolik tedy firmě nedůvěřuji.
V opačném případě se postarat o ukončení činnosti této firmy, aby nemohla podvádět i jiné zákazníky.
|
Tweet |
Pokud bylo dodáno jiné zboží, jedná se o vadu. Má-li věc vady, může spotřebitelka v daném případě požadovat dodání nové věci. Není-li to možné, má spotřebitelka právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitelka žádat přiměřenou slevu.
Pokud daná kupní smlouva byla uzavřena prostřednictvím prostředku umožňující komunikaci na dálku, má spotřebitelka taktéž právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží bez udání důvodu. Pokud spotřebitelka odstupuje od smlouvy, je povinna o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musela spotřebitelka prokázat, že od smlouvy odstoupil) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebitelce peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitelka prokáže, že mu zboží odeslala. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitelka požadovat také zákonný úrok z prodlení.
Nebude-li možné spor vyřešit smírnou cestou prostřednictvím naší služby, má spotřebitelka možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.