Počet nahlášených stížností: | 52 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den, jsem vlastníkem 2 ks dárkových voucherů od PEPA.cz(každý v hodnotě 2000,-Kč). Jeden z těchto voucherů jsem uplatnil při nákupu pobytu (13.5.2019) vybraného z nabídky na pepa.cz. Po objednání pobytu jsem obdržel e-mailem (13.5.2019)sdělení, abych si zajistil u provozovatele zařízení termín pobytu. Když jsem toto učinil( e-mailem 20.5.2019), tak mi od provozovatele zařízení přišla obratem odpověď, že se omlouvají, ale že Pepa.cz s nimi přestal komunikovat, ukončil s nimi spolupráci a neproplácí poukazy.Proto tedy nepřijímají žádné rezervace, a doporučují obrátit se na policii ČR.
Po tomto sdělení jsem se chtěl podávat na svůj účet na portálu pepa.cz, ale zjistil jsem, že toto již není možné, protože že i stránky portálu změnily svoji podobu. Již se tam neobjevuje ani tel. kontakt, pouze je možno využít uvedené e-mailové adresy info@pepa.cz.
Tam jsem se tedy dne 20.5.2019 obrátil se žádostí o vysvětlení, ale na odpověď, nebo nějaký jiný kontakt ze strany pepa.cz stále bezúspěšně čekám.
Z toho mi vyplývá, že i svůj druhý dárkový voucher nebudu moci uplatnit, a v tuto chvíli jsem tedy přišel o částku 4000,-Kč, která je nyní na účtu společnosti pepa.cz
3denní pobyt pro 2 osoby s romantickou večeří v hotelu Praděd*** v Jeseníkách
Požadovat po společnosti vrácení peněz kvůli nemožnosti využití a uplatnění již zakoupených dárkových voucherů v hodnotě 2 x 2000,-Kč.
|
Tweet |
Odpovědnost slevového portálu Pepa.cz se váže zásadně ke správnému vystavení voucheru, případně garanci jeho použitelnosti. Portál může vystupovat buď jako pouhý zprostředkovatel uzavření smlouvy mezi spotřebitelem a obchodníkem, nebo se jako vystavitel poukázky i zaručovat za to, že voucher bude možné uplatnit. Proto je důležité věnovat pozornost obchodním podmínkám, kde se můžete dočíst více o tom, do jaké pozice se daný portál staví.
V případě platební neschopnosti slevového portálu je pro spotřebitele příznivější, pokud portál vystupuje výhradně jako zprostředkovatel. Od chvíle, kdy spotřebitel voucher obdrží, může totiž trvat na dodání zboží či poskytnutí přislíbené služby, protože uzavřenou smlouvou je vázán přímo samotný obchodník poskytující službu. Hůře jsou na tom ti, jimž slevový portál vystavuje poukázky. Smlouva mezi spotřebitelem a obchodníkem nabízejícím konkrétní zboží či služby pak vzniká až ve chvíli, kdy spotřebitel voucher uplatní a obchodník jej přijme. Do té doby neexistuje mezi spotřebitelem a obchodníkem přímý právní vztah, a vrácení marně vynaložených peněz tak může spotřebitel požadovat pouze po slevovém portálu.
Nebude-li možné spor vyřešit smírnou cestou prostřednictvím naší služby, má spotřebitel možnost se obrátit na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.