Počet nahlášených stížností: | 152 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Na facebooku se mi objevovala denně reklama Shopolo shopolo.cz/product/pest-repeller. Pod reklamou kladné reference lidí z fb. Slib odeslání zboží do 2 dnů. 18.6.2019 jsem objednala zboží, uhradila 750,- Kč, obdržela potvrzení objednávky a tím vše skončilo. Má emailová upomínka zůstala bez odezvy, na mé písemné oznámení o zrušení objednávky pro porušení sml. podmínek a vrácení peněz žádná odezva, bez reakce. Projela jsem si kladné reference fb klientů v reklamě - ani jedna osoba na fb neexistuje, tj. kladné reference jsou podvod. Podvodná firma jen láká na produkty zákazníky, vybere peníze a více neřeší. Požaduji vrácení uhrazené částky a zrušení platnosti IČ, používají jen k okrádání a sebeobohacování se. Slušné jednání jsem zkusila, bez reakce. Slušně na ně již nejde.
shopolo.cz/product/pest-repeller - objednala jsem 2ks, uhradila,objednávka potvrzena, zboží nedodáno
Vrácení uhrazené částky, sankce pro podvodnou firmu, která uveřejňuje na facebooku klamavé reklamy s vědomím, že jen vybere peníze a dále neřeší.
|
Tweet |
Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitelka požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).
Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitelka prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupila.
Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebitelce tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.
Nereaguje-li prodávající na e-maily, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (doručeně, nejlépe s dodejkou). V případě, že prodávající nevrátí spotřebitelce peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, je možné prodávajícího vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zároveň spotřebitelka může žádat zákonný úrok z prodlení.
Jelikož je prodávající zahraniční subjekt sídlící ve Slovinsku, má spotřebitel možnost obrátit se na Evropské spotřebitelské centrum, které bezplatně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiných členských států EU, Norska a Islandu. Více informací o Evropském spotřebitelském centru je možné vyhledat na webových stránkách https://evropskyspotrebitel.cz/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.