Počet nahlášených stížností: | 22 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Vazeni, pochybuji o tom ze zde uvedene stiznosti nekdo kompetentni resi, nicmene timto podavam jiz nekolikatou stiznost, ktera se od brezna nedari vyresit. Nade mnou bydlici soused p.pulchart stanislav si zrejme udelal z bytu montovnu, montuje v noci pravidelne od 1 h. do rana. Jedna se o maly byt 1 plus 1 takze v mistnosti kde spim mi nad hlavou padaji jakesi predmety, skripani atd. Pri tom se particka chlapcu zrejme dopuje alkoholem takze je to peklo. Po nekolikate jsem privolala policii ale vicemene by toto pry melo resit cpi byty. O to se snazim jiz pul roku ale bezvysledne. Kde je nejaky lidsky pristup ? Spravedlnost ? Neprala bych takoveho souseda nikomu, nehlede na to ze se u p.pulcharta schazeji fetaci, takze je kolikrat neporadek na schodisti. Prosim delejte s tim nekdo neco. Dekuji veselovska kveta
prozba o reseni zminovaneho problemu
Vypoved z bytu bezohlednemu najemnikovi
|
Tweet |
Služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, společnost byla již v minulosti o stížnostech informována, bohužel neprojevila zájem se do řešení problému na této stránce zapojit. Pokud se společnost do řešení zde nezapojila dobrovolně, nelze ji k tomu přimět, neboť zákon jí povinnost zapojit se zde neukládá.
I nadále platí již zaslaná právní stanoviska:
Za situace, kdy je problematickým sousedem nájemník, se může spotřebitel obrátit na pronajímatele, který ho může podle okolností za jeho jednání i vypovědět z nájmu. Taková výpověď pronajímatele by byla zřejmě v souladu s § 2288 odst. 1) písm. a) občanského zákoníku. Z důvodu hrubého porušení nájemcovy povinnosti dle § 2256 občanského zákoníku, tedy opakovaného rušení nočního klidu. Je však nezbytné poučit nájemce o jeho právu vznést námitky a navrhnout přezkum výpovědi soudem dle § 2286 občanského zákoníku, neboť v opačném případě by byla výpověď neplatná.
U obecního úřadu a policie lze řešit popsané chování sousedů, které by mohlo být posouzeno jako přestupek. Jedná se o rušení nočního klidu, které v některých obcích upravují i místní vyhlášky.
Jestliže spotřebitelku soused obtěžuje hlukem v míře nepřiměřené místním poměrům, jedná v rozporu s § 1013 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Spotřebitelka by se mohla obrátit na soud se žalobou, kterou bude požadovat, aby soused zabránil pronikání hluku do jejího bytu.
Ze strany souseda by se dále mohlo jednat o rušení nočního klidu, který musí být dodržován mezi 22. a 6. hodinou, a tedy o přestupek proti veřejnému pořádku ve smyslu § 47 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, lze se tedy případně obrátit na Policii, neboť by se jednalo o přestupek, za který může být soused pokutován až do výše 10.000,- Kč, v opakovaných případech pak až do výše 15.000,- Kč.
Nepodaří-li se spor se spol. CPI BYTY, a.s. vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.