Počet nahlášených stížností: | 682 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den, dne 13.3.2019 jsem se přihlásil na seznamku C-DATE, kterou provozuje Interdate SA Lucembursko. Přestože společnost slibovala bezplatné měsíční používání, již po několika obdržených zprávách jsem musel zaplatit VIP členství na určité období, abych vůbec mohl zprávy číst a odpovídat na ně. Platba probehla na jeden mesic VIP za 180KČ . Po jednom mesici jsem přestal seznamku využívat a protože mi účet nešel odstranit (jako je to na jiných seznamkách), požádal jsem mailem 14.3.2019 o zrušení registrace protoze mi doslo VIP a ja jsem nechtel nadale platit za sluzby . Na požadavek mi nikdo neodpověděl . Celý mesic chodily nabidky na seznameni po 14.3 .2019 ale nikoliv od té doby přestali maily od C-DATE chodit a já považoval registraci za zrušenou. Seznamku jsem již nepoužíval a nepoužívám. Nyní mi však přišla upomínka od firmy Intrum Financial Services GmbH, abych uhradil částku 164,60 EUR. Bohužel mi není jasné za co. Před touto upomínkou jsem neobdržel žádnou výzvu k platbě ani jiné upozornění, že mám něco neuhrazeno a že registrace ukončena nebyla.
C-DATE Seznamka
Pokud v dubnu 2019 nedošlo k ukončení registrace, tak posím o okamžité odstranění registrace a všech údajů o mé osobě a zároveň žádám o stažení vymáhání dlužné částky.
|
Tweet |
V případě soudního sporu by společnost musela prokázat, že existuje právní důvod, na základě kterého má právo údajný dluh vymáhat. Vymáhá-li společnost tento údajný dluh prostřednictvím inkasních agentur, nemají tyto inkasní agentury žádná speciální oprávnění oproti běžnému věřiteli (například nemohou nařídit exekuci).
Vymáhat dluh prostřednictvím exekutora je možné pouze v případě, pokud k tomu existuje exekuční titul, např. bylo-li o dluhu rozhodnuto v soudním řízení a rozhodnutí soudu nabylo právní moci a stalo vykonatelným.
Než dojde k uzavření smlouvy mezi spotřebitelem a společností, má společnost povinnost informovat spotřebitele o ceně nebo způsobu jejího určení za jedno zúčtovací období, kterým je vždy jeden měsíc, pokud je tato cena neměnná. Společnost má dále povinnost informovat spotřebitele o době trvání závazku a podmínky ukončení závazku. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že spotřebitele řádně informovala. Zda podaná informace byla dostačující, se posoudí nejen vzhledem k jejímu obsahu, ale i ke způsobu jejího vyjádření. Pokud společnost spotřebitele o podmínkách smluvního vztahu řádně neinformovala, mohl by spotřebitel namítat neplatnost smlouvy, neboť byl uveden společností v omyl.
Ujednání o automatickém prodlužování smlouvy v situaci, kdy je uvedeno pouze v obchodních podmínkách, by bylo nutné vyhodnotit jako tzv. překvapivé ujednání dle § 1753 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a to také ve světle stanoviska občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR ze dne 11. 12. 2013 se sp. zn. Cpjn 200/2013.
Pokud spotřebitel výpověď smlouvy zaslal společnosti prokazatelnou formou, popřípadě se pokoušel zaslat (např. formou uváděné e-mailové adresy nebo faxu), ale z důvodů na straně podnikatele mu to nebylo umožněno, stačí společnosti prokázat snahu o včasné a řádné vypovězení smlouvy.
Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt z Lucemburska, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.
Dobrý den,
prosím, kontaktujte nás v uvedené záležitosti přímo na adrese: zdenek.vencl@c-date.com,
děkujeme Vám.
Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.
Spotřebitel již nevyužil možnosti na vývoj případu reagovat, stížnost proto uzavíráme.