Počet nahlášených stížností: | 238 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 8 |
Dobrý den,
byli jsme s manželem ubytovaní v Turecku na hotelu DUJA Bodrum. Do soboty 28.9. vše fungovalo jak má. Od nedělního rána se změnily služby hotelu a oznámili nám, že jsme poslední hosté, že v úterý se hotel zavírá. Malý výběr jídla,drinků, nebylo točené pivo, v barech chyběli čísníci.Navíc se jídlo 3 dny po sobě opakovalo.Animátoři žádní.Měli jsme odjíždět z hotelu až kolem 17 hod.s tím, že celý den můžeme využívat služby all inclusivu, ale byla schovaná všechna lehátka,slunečníky, fungoval částečně jen bar u bazénu. Poslední jídlo jsme dostali ve 13 hod.a to už bylo třetí den stejné jak na obědy, tak i večerě. Svačinky pondělí a úterý žádné.V neděli ohřáté hranolky.Připadali jsme si, že jim tam vyloženě zavazíme. Ve kolem uklízeli a schovávali. Jedné rodině dokonce oznámili, že je musí převést na další hotel, i když měli další termín zaplacený.
A ještě bych chtěla upozornit na paní delegátku. Jeli jsme přes exim už několikrát ale s takovou neinformovaností a nepříjemných chováním delegáta jsme se ještě nesetkali.Je to hrozná škoda.
Hotel DUJA Bodrum, termín 24.9.-1.2.2019
Požadujeme finanční kompenzaci z důvodů nedostačujících služeb v rámci all inclusivu.
|
Tweet |
Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitele ujistil nebo které spotřebitel vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.
Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.
Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.
Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel se může tedy také obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://www.coi.cz/informace-o-adr/).
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.