Počet nahlášených stížností: | 238 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 8 |
Při příjezdu do hotelu Latanya jsme dostali tmavé, špinavé pokoje (spolu s rodiči), bez příslušenství k dítěti (6.měsíční dcerka), zapáchající plísní. Dostali jsme jiný pokoj, apartmán, společný s rodiči, kde byla špína, plíseň již viditelná, jedna ložnice byla úplně bez okna a místo dětské postýlky (za kterou jsme platili navíc k zájezdu asi 1.300,- Kč) normální přistýlka s tím, že dítě má spát tam, jelikož žádnou dětskou postýlku k dispozici nemají. Z tohoto důvodu nás přesunuli do hotelu Bodrum park resort s omluvou, že pro nás nemají připravené pokoje (neodjeli jsme na naši žádost).
Zde jsme byli ubytováni v malém pokoji s manželskou postelí, dvojitou dětskou palandou a spolu dětskou postýlkou, našimi zavazadly a kočárkem nebylo v pokoji absolutně ke hnutí. Požádali jsme tedy o řešení výměnou pokoje, kdy nám personál vyšel vstříc s tím, že druhý den se nějaký pokoj uvolní, zároveň i s terasou (tento pokoj byl bez terasy, balkónu), kterou jsme požadovali kvůli pohodlnější manipulaci s miminkem. Tu noc jsme zjistili, že nejde v pokoji (ani v pokoji rodičů klimatizace), což jsme ale neřešili s ohledem na přidělení jiného pokoje.
Dostali jsme tedy druhý pokoj, který byl větší, ale na jeho stěně z druhé strany byly připevněny 3 klimatizační jednotky pro více pokojů z nichž zrovna byla v provozu pouze 1 a v pokoji byl veliký hluk. S ohledem zejména na dítě, jsme toto řešili a bylo nám odpovězeno, že jsme nepožadovali pokoj bez hluku. S touto absurditou jsme již s personálem neměli příjemného řešení, personál špatně rozuměl anglicky (možná účelově). Nicméně nás přesunuli na druhou stranu areálu do bungalovu do pokoje s balkónem. Pokoj na první pohled vypadal moderně, čistě a jelikož jsme byli unavení z hádek a řešení, přičemž nám personál stále opakoval, že nic jiného volné není, museli jsme tedy pokoj přijmout. Pod okny mimo tenisové kurty byla také prádelna, která vydávala větší hluk, než zmíněná klimatizační jednotka, ale byli jsme ujištěni, že 21.h je provoz ukončen a v noci je zde absolutní klid. Toto byla vědomá lež, nejen, že kravál, byl nepřetržitý až do svítání, ale zároveň nám kouř z komínu prádelny šel přímo do pokoje a to i přes uzavřené okno a dveře a to každou noc.. Zde tedy začala katastrofa, kterou přikládáme fotkami.
Mimo tedy kravál a kouř, byl pokoj (mimo skříň s možností věšáku) zcela bez skříně, tudíž jsme měli oblečení vybalené na zemi, postýlka pro miminko, byla špinavá (dovoluji si říci poblinkaná od jiného dítěte) a bohužel, což jsme zjistili při odjezdu, ze spodní části matrace úplně plesnivá, takže naše dítě spalo celou dovolenou na plísni a tu jsme si také na našem ložním prádle pro dítě a monitoru dechu odvezli domů. Dále zcela plesnivý sprchový kout, záchod, na který se kvůli bidentímu příslušenství nedalo sednout, všude špína a poslední perličkou byly šváby a nesnesitelný pach z odpadů.
Vchod do pokoje byl součástí katastrofického dvorku, kde si personál hotelu věšel své špinavé prádlo přímo před našimi dveřmi a jelikož na balkóně nám ani po požádání nebylo zprovozněno světlo, museli jsme večery trávit na tomto dvorku. Dětské postýlky, matrace a jiné příslušenství včetně úklidového odpadu, byly skladovány venku vedle dveří našeho pokoje, kde místní kočky, krmené hotelem, značkovaly. Z toho jsme usoudili, že nás ubytovaly v domku pro personál. Podmínky ubytování absolutně neodpovídaly 5. hvězdičkovému hotelu, neodpovídaly žádnému ocenění a jako rodiče malého dítěte jsme velice naštvaní, že je vůbec možné, aby se rodina s miminkem dostala do takového prostředí, které by nemělo být vůbec nabízeno k bydlení člověk a to jak z hygienických – zdravotních důvodů, ale i bezpečnosti. V poslední řadě máme zdokumentovaný vchod na dvorek, přes který se procházelo k našemu pokoji, kde jsme s kočárkem museli být maximálně opatrní, abychom se nezřítili z prudkých schodů.
Výše uvedené nám úplně zničilo dovolenou, kterou jsme strávili v obavách o naše zdraví a v prvé řadě zdraví našeho miminka – viz tedy foto plísně na monitoru dechu, sprchového koutu a jiné..
V polovině dovolené jsme sami kontaktovali naši delegátku, jelikož nám bylo divné, že se do té doby nezajímala o stav svých klientů a nebylo nám tedy nijak sděleno, jak se z hotelu dostaneme na letiště a neměli jsme tedy možnost tuto situaci řešit skrze ní. Z hovoru dala na vědomí, že od personálu z hotelu Latanya ví, že nás přemístili do hotelu Bodrum park resort (pořád opakovala mylně, že na naši žádost) a že je ráda, že voláme my jí, jelikož na nás neměla telefon ( že jsme ho vyplňovali pro ni v autobuse do formuláře nebo že nás mohla navštívit v hotelu, to jí prý nenapadlo). Na situaci nám jen po telefonu řekla, že přijet nemůže a že si to máme sepsat a podat stížnost a že info o odjezdu nám napíše do sms….
Sepsali jsme tudíž naši stížnost na papír s vědomím, že ji na letiští delegátka od nás přijme a písemně nám potvrdí převzetí. Na letišti však nás opět čekalo nemilé překvapení v podobě velmi arogantní delegátky Hanky, která nám jednoznačně řekla, že od nás nic přijímat nehodlá, a že si to máme sepsat na řádný formulář. Jelikož měl svozový autobus skoro hodinové zpoždění, NEBYL absolutně čas sepisovat reklamaci před odbavením. Naše obrovské zklamáním absolutním nezájmem ze strany delegátů vygradovalo na letišti tím, že na náš dotaz, jak je možné, že nás v 5* hotelu ubytovali v plesnivé cimře nám suše sdělila, cituji „to není můj problém“.
Hotel Bodrum Park (Hotel Latanya) (28.9. - 5.10.2019)
Finanční kompenzace zájezdu v maximální výši
|
Tweet |
Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitele ujistil nebo které spotřebitel vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.
Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.
Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.
Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel se může tedy také obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://www.coi.cz/informace-o-adr/).
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.