Počet nahlášených stížností: | 54 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Po zakoupení skříně v ASKO Štěrboholy s okamžitým odběrem, jsme na kompletní dodání skříně čekali více jak dva měsíce.
Už od začátku nebyly informace poskytnuté prodavačky správné. Jednak nám zapomněla namarkovat dvoje posuvné dveře od skříně. Zjištěno v den montáže.
Následné doobjednání trvalo cca týden. Po příjezdu montážníků zjištěno, že dveře jsou poškrábané, díky nesprávnému balení výrobce. Posuvné dveře od skříně jsou celé ze skla, mezi skly nebyl žádný ochranný materiál.
Po okamžité reklamaci jsme čekali cca 7 týdnů s holou skříní doma. Po 7 týdnech zjištěno, že jsou opět zrcadlové dveře poškrábané. Jenže dveře jsme potřebovali namontovat, protože se nám do skříně prášilo!! S tím, že si dveře vyreklamujeme. Tento fakt byl uveden v protokolu o provedení a převzetí montáže. Paní na prodejně ve Štěrboholých nabídla kompenzaci 1.500 CZK. Prodejní cena dveří byla 10.000 CZK.
Nemyslím si, že tato částka vykompenzuje viditelné škrábance na dveřích, které jsou na každé posuvné části dveří (skládá se ze 3ks).
Nicméně, reklamace zamítnuta bez odůvodnění, což se jedná o PORUŠENÍ ZÁKONA!
Absolutně neprofesionální přístup.
Prodávající by nám měl poskytnout absolutně neporušené zboží či vrátit v min. 70% z původní částky dveří.
My si koupili zboží, za plnou hodnotu ceny. A zboží je v absolutně neprezentativním stavu.
Skříň FRONTELEMENT 90x270; 3x zrcadlo 90x236x1
Jsou dvě možnosti:
1) obdržet nové a nepoškozené dveře (všechny 3 ks)
Bohužel chybou výrobce není možné dodat zboží v pořádku, díky nesprávnému balení.
2) vrátit 70% částky za dveře - nejideálnější řešení
|
Tweet |
Ustanovení § 2161 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, stanovuje případy, kdy je věc vadná. Za vadu věci se bude považovat, pokud věc nebude mít vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné. Věc bude také vadná, pokud se nehodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá. Věc také musí odpovídat jakosti nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze.
Má-li věc vady, může spotřebitel žádat opravu věci nebo dodání nové věci. Žádat dodání nové věci je však možné pouze v případě, není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné. Nelze-li vadu odstranit opravou věci nebo dodáním nové věci (např. proto, že vadou trpí celá série), má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel taktéž žádat přiměřenou slevu.
Pokud bylo zboží reklamováno v prvních 6 měsících od jeho převzetí, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná už při koupi. V případě soudního sporu by musel prodávající prokázat, že věc v době převzetí vadná nebyla.
Pokud prodávající reklamaci zamítá, má povinnost zamítnutí reklamace řádně odůvodnit. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí. Vzhledem k síle zákonné domněnky, uvedené v předchozím odstavci, nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, je nutné zamítnutí přesvědčivě zdůvodnit (nejlépe odborným posudkem). Není-li zamítnutí reklamace řádně zdůvodněno a uplynula-li 30 denní lhůta pro vyřízení reklamace, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit, neboť jeho reklamace nebyla vyřízena včas (dle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele). Více informací je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/nejcastejsi-problemy/zamitl-vam-prodejce-reklamaci-zbozi-prevzateho-pred-mene-nez-6-mesici/25.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.