Počet nahlášených stížností: | 91 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dne 15.9.2019 jsem si v nákupní galerii dresser.cz objednala a zaplatila zimní bundu za 999,-. Bunda přišla o 2 měsíce později. Byl to viditelně úplně jiný výrobek, než na fotce, materiál i provedení bylo velmi nekvalitní. Navíc bunda zapachala a vůbec neodpovídala velikost. Ihned jsem tedy odstoupila od smlouvy - nejprve přes formulář společnosti, který mají na svých stránkách, pak řádným dokumentem "odstoupení od smlouvy" na jejich email. Reagovali tak, že jim chybí podací lístek (za zpět zaslané zboží). Podací listek jsem tedy dodala hned následující den. Balík si převzali dva dny poté, ale firma se mnou již nekomunikuje. Tímto firma bojkotuje mé právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Dresser.cz se na svých stránkách chlubí a garantuje spokojenost zákazníků. Rozhodně ale tuto zásadu nedodržuje. Pokud mi nevrátí peníze, podám trestní oznámení a nadále jim budu dělat velmi špatnou reklamu.
Produkt byl prezentován velmi klamavou reklamou, byl velmi nekvalitní. Neodpovídal fotce ani popisu.
Chci zpět své peníze, což je mé zákonné právo. A chci je zpět v zákonem dané lhůtě. Jinak se obrátím na PČR a média.
|
Tweet |
Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 odst. 1 písm a) zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.
V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.
Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.
Pokud bude podnikatel nadále v prodlení, doporučujeme spotřebiteli, aby mu zaslal tzv. předžalobní výzvu dle ustanovení § 142a občanského soudního řádu a vyzval ho k plnění ve lhůtě, která nesmí být kratší než 7 dnů před případným podáním žaloby k soudu.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.