Počet nahlášených stížností: | 91 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Původní e-mail ----------
Od: kopca46@seznam.cz
Komu: Lucie za Velomont
Datum: 13. 1. 2020 12:31:08
Předmět: Reklamace - výměna bundy - podací lístek
Vážení, ,, 619705´´
reklamoval jsem u vás zakoupenou pánskou ultralehkou péřovou bundu velikost L - výměnou za větší X L v barvě červené.
Uběhlo 53 dní !!! od zaslání reklamace, zatím jsem zboží, ani informaci od vás nedostal.
Nedostal jsem od vás doklad o zaplacení, ani dodací list!
S tak nesolidní obchodní společností jsem se ještě nesetkal .Kdy reklamované zboží dostanu?
Můžete to napravit?
Jinak budu nucen se obrátit na ČOI.
V případě, že zboží nemáte, zašlete mě zpět zaplacenou celkovou částku za bundu : 1037,- Kč
na můj účet banky ČS číslo: 5189491173 / 0800.
S pozdravem
Vítězslav Kopecký
Dětská 2510/50
100 00 Praha 10 - Strašnice
Tel.: 732 473 027
E-mail: kopca46@seznam.cz
Přílohy
Podaci listek.pdf – PDF, 308 kB
StáhnoutZobrazit ›
Rychlá odpověď
kopca46@seznam.cz → info@velomont.com
Vaše e-maily chrání před viryLogo ESET
Při reklamaci mě e-mailem bylo sděleno, abych bundu odeslal na Sdružení podnikatelů Masarykovo náměstí č.9, 274 01 Slaný, což jsem učinil doporučeným balíčkem přes ČP. Od té doby jsem od Sdružení podnikatelů nic nedostal.
Uběhlo více než 60 dní od podání reklamace a žádná reakce od ani jedné společnosti!!! Velomont vůbec nereaguje na e-maily! Telefonicky je s nima nemožné se spojit.
Řešení:
Dodat pánskou ultralehkou péřovou bundu velikost L - výměnou za větší XL v barvě červené.
Nebo asi nejlepší, zaslat celkolkovou částku za bundu : 1037,- Kč
na můj účet banky ČS číslo: 5189491173 / 0800.
|
Tweet |
Kupující může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Prodávající má dle ustanovení § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nejdelší možná lhůta je přitom 30 dní. Jediná výjimka je v situaci, kdy se prodávající se spotřebitelem výslovně dohodne na delší reklamační lhůtě.
Pokud prodávající nevyřídí reklamaci ve stanovené době (30 dnů nebo individuálně sjednaná doba), jedná se o podstatné porušení smlouvy. Dle ustanovení § 2002 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, má v takovém případě spotřebitel právo odstoupit od smlouvy. Prodávající má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku.
Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce prodávajícího možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.
Z obsahu stížnosti však navzdory označení "reklamace bundy" plyne spíše to, že došlo k odstoupení od smlouvy při koupi zboží na dálku s dohodou, že bude dodáno zboží větší velikosti. Pokud spotřebitel uhradil kupní cenu zboží, prodávající má povinnost zboží dodat. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).
Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a na vrácení zaplacené peněžní částky.
Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.
Nereaguje-li prodávající na e-maily, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (doručeně, nejlépe s dodejkou). V případě, že prodávající nevrátí spotřebiteli peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, je možné prodávajícího vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád. Zároveň spotřebitel může žádat zákonný úrok z prodlení [viz § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.)].
Při využití služeb poštovního provozovatele se má zásilka za doručenou třetí den ode dne odeslání (viz úprava domněnky doby dojití v § 573 občanského zákoníku). Zmaří-li vědomě druhá strana (příjemce výzvy k plnění, předžalobní výzvy) dojití, platí, že řádně došlo (viz § 570 občanského zákoníku) a bude vůči prodejci takové právní jednání účinné.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.