Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
13.12.2019 při vyzvednutí objednávky v pražské prodejně BISAKU jsem si u dámského prstenu všimla více kamenů, ačkoliv u objednávky jsem je požadovala pouze do poloviny. Asistentka prodeje mi sdělila, že u tohoto modelu to není standardní, ověřila možnost výjimky přímo s výrobou, a sdělila mi, že vzhledem k tomu, že kameny budou pouze do poloviny, dojde ke snížení ceny a úpravě objednávky. Po 7 týdnech nulové komunikace jsem napsala e-mail, nazpět jsem se telefonicky dozvěděla, že nová objednávka bude připravena k převzetí 7.2., nakonec 11.2., tzn. po 8,5 týdnech.
Při přebírání jsem neobdržela upravenou objednávku, ale informovali mne, že kameny měly být již původně pouze do poloviny a z tohoto důvodu se cena nemění. Ve své objednávce z konfigurátoru je uvedeno 26ks a ve skutečnosti má nový prsten 23ks.
Jako zákazník se cítím podvedena - obdržela tři rozdílné podklady k prstenům - objednávku, osvědčení z 12.12. a osvědčení dámského prstenu z 10.2., kde jsou uváděny rozdílné hodnoty v karátech, nyní ještě zcela nové osvědčení.
Objednávka snubních prstenů
Omluva vedení prodejny / společnosti / s kompenzací vzhledem k nedodržení termínu dodání (4-5 týdnů vs. 12,5 týdne )a zároveň vzhledem k nižšímu počtu briliantů u dámského prstenu oproti objednávce, prodejce mne dle mého názoru jako zákazníka oklamal.
|
Tweet |
Co se týká pozdního termínu dodání, platí, že prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Jestliže zboží prodávající nedodá v tomto termínu, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky). Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky.
Pokud by spotřebitelce vznikla kvůli tomuto porušení smluvní povinnosti ze strany společnosti škoda, mohla by žádat po společnosti náhradu této škody. Musela by však prokázat, že jí škoda vznikla, a že důvodem vzniku škody bylo porušení smluvní povinnosti ze strany prodávajícího.
Co se týká nesprávného počtu kamenů, platí, že nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány, je věc vadná. Má-li věc vady, může spotřebitelka požadovat opravu nebo dodání nové, bezvadné věci. Není-li to možné, má spotřebitelka právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitelka žádat přiměřenou slevu z kupní ceny. Prodávající je povinen vyřídit reklamaci nejpozději ve lhůtě 30 dní, pokud se nedohodne se spotřebitelkou na lhůtě delší. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy. Je-li smlouva porušena podstatným způsobem, má spotřebitelka právo od smlouvy odstoupit.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.