Počet nahlášených stížností: | 4 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Podali jsme reklamci na nábytek.Na problém jsme prodejce upozornili hned po sestavení,nereagovali.Nábytek jsme si proto nechali,nešlo jej po sestavení vrátit do původního stavu (dříve ale vady nezjistíte). Police se prohýbaly a po cca roce vypadla první,začaly se lámat drobné úchyty. Vypadávají i dna šuplíků. Police nelze využít ke svému účelu (naplnit je věcmi), protože nosnost každé police je jen 7kg(u běžného regálu je to cca 30), dna šuplíků jsou velmi špatně řešena, nikoliv přetížena.Po velmi neochotné komunikaci ještě před podáním reklamačního protokolu firma nabídla nové police a dna, po mém dotazu po nosnosti nových polic a technickém řešení šuplíků komunikaci přerušili.Využili téměř celou lhůtu k reklamaci (skoro 30 dní), ale na skříň se podívat nepřijeli, žádný návrh nepodali. Závěrem napsali, že reklamaci zamítají, neboť jsme používali produkt v rozporu s jeho určením. Výrobek podle nás svůj účel nesplňuje, budí falešná očekávání (skříně jsou značně robustní) a je nebezpečný.
nábytek Provence šatní skřín 4D, regály R1 a R2
Byli jsme ochotni přistoupit na technické řešení, pokud by bylo možné a neovlivnilo vzhled výrobku a reklamační podmínky a pokud by proběhlo ze strany prodejce, ne na naše náklady a odpovědnost. Patrně to možné není. Radili jsme se i s odborníkem, ten označil výrobek za zcela nekvalitní a řešení by prý bylo nákladné, problematické a nejisté. Prodejce každopádně tuto možnost nerealizoval. Také se nás pokoušel zrazovat od dalšího úsilí reklamovat a pohrozil nám právními postihy, pokud bychom si dovolili napsat na jejich obchod negativní recenzi (což jsme dosud neučinili, snažili jsme se dohodnout, jak to jen šlo, veškerou komunikaci máme uloženou).Nyní už tedy vzhledem ke všem okolnostem jediné uspokojivé řešení z našeho pohledu je odvoz skříní a vrácení peněz.
Děkujeme za případnou pomoc.
|
Tweet |
Kupující může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Přičemž se má dle 2161 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, za to, že pokud se vada projeví v průběhu 6 měsíců od převzetí, věc byla vadná již při převzetí.
Odpovědnost za vady se nevztahuje na běžné opotřebení a na mechanická poškození. Pokud se vada projeví později a mezi stranami existuje spor o to, zda se jedná o vadu nebo nikoli, může se spotřebitel obrátit na soudního znalce z oboru, který se bude zabývat existencí a povahou vytýkané vady. Současně by se měl vyjádřit k vlastnímu odůvodnění reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) s odstoupením od smlouvy z důvodu nevyřízení reklamace včas a řádně, což prokazuje právě přiložený posudek znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací. Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.
Postup společnosti, která zamítne reklamaci bez toho, aniž by samotný výrobek kdokoliv osobně zkontroloval, je velmi nestandardní.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.