Počet nahlášených stížností: | 432 |
Z toho za letošní rok: | 1 |
Stále v řešení: | 4 |
Nevím, jak dlouho čekat, když tu čtu všechny ty stížnosti na tuto firmu, ale včera, tj.17.3.2020, jsem si u nich objednal po internetu 40ks roušek za jejich nabízenou cenu 1596,- Kč, když jsem je v ničem nepodezříval. Ihned jsem převodem zaplatil, obratem mi přišel potvrzující mail s fakturou i dokladem o uhrazení, včetně kontaktů. Vzhledem k tomu, že psali, že zareagují ihned po obdržení peněz (a ty jsem poslal platbou ihned), dnes po celodenním mlčení a nalezení tu stížností na jejich adresu, vytočil jsem jejich telefonní číslo, kde mi bylo oznámeno, že volané číslo neexistuje.
Proto volím cestu podat tu na ně stížnost.
Nevím, jak dále postupovat, budu rád, když mi kupříkladu poradíte.
Děkuji a jsem s pozdravem
Ing. Jan Musil
Rouška na ústa 10 ks Varianta: Počet: 10 kusů Kód: 15061 4 ks, tj. celkem 40 ks. Zaplaceno převodem ihned.
Řešení vidím logicky buď v dodání oněch ochranných roušek, vzhledem k nynější situaci, byly určeny pro mého 85ti letého otce, nebo alespoň navrácení zaplacené částky 1596,- Kč.
Nevím, co dále uvádět, pokud by bylo potřeba něco doplnit, kupříkladu zaslat fakturu, doklad, výpis z bankovního účtu, rád doplním.
Děkuji moc za případnou pomoc.
S pozdravem
Ing. Jan Musil
|
Tweet |
Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).
Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok odstoupit od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a žádat vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.
Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.
Nereaguje-li prodávající na e-maily, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (doručeně, nejlépe s dodejkou). V případě, že prodávající nevrátí spotřebiteli peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, je možné prodávajícího vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.