Počet nahlášených stížností: | 2795 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 1 |
Dnes 28.10.2020 som podal Odstúpenie od zmluvy číže :zrušenie prémiového členstva a zrušenie účtu na mail spoločnosti zakaznicky-servis@be2.sk. Zatiaľ mi bola doručená odpoveď, že sa mi v najbližších dňoch niekto ozve.
Pred mesiacom som si objednal na jeden mesiac Premium účet cca za 9 eur, z účtu mi strhli sumu 49.96 eur. V tomto smere som bol uvedený do omylu. Presne po uplynutí 1 mesiaca mi došiel výhražný mail v podobe platobnej upomienky keď odo mňa žiadali uhradiť 60,96 eur. Tie som uhradil dnes 28.10.2020 a v zapätí aby som sa nedostal do nekonečného kolotoča som napísal hore spomenutý mail.
Profil: Anton
Dátum uzatvorenia: 28. 9. 2020 (zaplatenie poplatku)
Email: torma.tono@gmail.com
Krajina: Slovensko
Premium účet
Týmto žiadam o okamžité Odstúpenie od zmluvy a vrátenie peňazí 60,96 eur, ktoré mi boli strhnuté za služby, ktoré som si neobjednala. Nakoľko je moje Odstúpenie od zmluvy v lehote 14 dní a v súlade so Všeobecnými zmluvnými podmienkami, podľa ktorých je možné odstúpiť od zmluvy v štrnásťdňovej lehote a vrátenie peňazí v plnej výške. Žiadam, aby z môjho účtu viac neboli strhávané žiadne financie.
|
Tweet |
Jednání popsané ve stížnosti je možné kvalifikovat jako tzv. automatickou prolongaci smluvního vztahu [tj. situaci, kdy je spotřebiteli členství automaticky obnoveno po uplynutí původně sjednané doby (obvykle jeden měsíc) a to zpravidla na dobu následujících 12 měsíců; lze se však setkat s různými variacemi těchto časových úseků (čtvrt roku, 6 měsíců, atp.)].
Než dojde k uzavření smlouvy mezi spotřebitelem a společností, má společnost povinnost informovat spotřebitele o ceně nebo způsobu jejího určení za jedno zúčtovací období, kterým je vždy jeden měsíc, pokud je tato cena neměnná. Společnost má dále povinnost informovat spotřebitele o době trvání závazku a podmínkách ukončení závazku. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že spotřebitele řádně informovala. Pokud společnost spotřebitele o podmínkách smluvního vztahu řádně neinformovala, mohl by spotřebitel namítat neplatnost smlouvy, neboť byl uveden společností v omyl.
Ujednání o automatickém prodlužování smlouvy v situaci, kdy je uvedeno pouze v obchodních podmínkách, by bylo nutné vyhodnotit jako tzv. překvapivé ujednání dle § 1753 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a to také ve světle stanoviska občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR ze dne 11. 12. 2013 se sp. zn. Cpjn 200/2013.
Spotřebitelovi doporučujeme, aby společnost prostřednictvím e-mailu informoval, že nebyl ze strany společnosti řádně poučen o smluvních podmínkách, tudíž byl uveden v omyl, a proto namítá neplatnost automatického prodloužení smlouvy. Spotřebitel by měl rovněž společnost informovat, že neměl v úmyslu platnost smlouvy prodlužovat, smlouva tudíž skončila uplynutím období, na které byla původně sjednána.
Ačkoliv podle našeho názoru dochází k zániku závazku již pouhým uplynutím původně sjednané doby, doporučujeme z preventivních důvodů spotřebiteli závazek (navíc i) vypovědět. To, že spotřebitel závazek z čistě preventivního důvodu (navíc i) vypoví, bez dalšího neznamená, že uznává existenci smluvního vztahu, protože tato existence (jak je uvedeno výše) zaniká již uplynutím původně sjednané doby. Výpověď je podle nás nutné vnímat toliko jako jistou "pojistku" pro případ odlišné právní interpretace daného vztahu soudem, která však není příliš pravděpodobná.
Z důvodu předběžné opatrnosti může spotřebitel rovněž požádat svou bankovní společnost o zablokování své platební karty. Blokace platební karty však může být spojena s určitým poplatkem.
Pokud závazek zanikl uplynutím původně sjednané doby a přesto společnost spotřebiteli nevrátí peněžní prostředky, drží majetkový prospěch bez právního důvodu (právní důvod se zánikem závazku odpadl). V takovém případě by se jednalo o bezdůvodné obohacení. Kdo se bezdůvodně obohatil, je povinen získaný majetkový prospěch vrátit ochuzenému bezprostředně po výzvě. Pokud tak neučiní, ocitá se v prodlení a ochuzený má možnost navíc požadovat zákonný úrok z prodlení (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.).
Kromě podání stížnosti prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz se může spotřebitel přidat také k našemu projektu Bojujeme proti neférovým seznamkám. Bližší informace a formulář lze nalézt na webu www.neferoveseznamky.cz.
Dobrý den,
prosím, kontaktujte nás v uvedené záležitosti přímo na adrese: michal.hlavacek@be2.com
Mějte také na paměti, že naše emaily mohou být automaticky uložené ve Vaší Nevyžádané poště (Spam/ Junk). Zkontrolujte si proto prosím i tenhle adresář ve Vaší elektronické poště.
Děkujeme Vám.
Dobrý deň podpora odpísala
Podpora pre zákazníkov služby be2:
Vážený zákazník služby be2, ďakujeme za Vašu správu.
Vaše Prémiové členstvo vyprší až 28/11/2020.
V prípade, že si prajete vymazať svoj profil skôr, vezmite na vedomie, že čiastka za nevyčerpané Prémiové členstvo Vám nebude vrátená.
Potvrďte nám, prosím, či si aj napriek tomu prajete vymazať svoj profil a vzdať sa tým svojho Prémiového členstva.
Ak akceptujete tieto podmienky, zašlite nám žiadosť o vymazanie Prémiového členstva na adresu ochrana@be2.sk .
Svoju žiadosť môžete poslať kedykoľvek - predtým, ako vyprší Vaše Prémiové členstvo, alebo môžete počkať, kým vyprší.
Kde tu prostú "žiadosť o vymazanie Prémiového členstva " nájdem ?
Stížnost přeřazujeme na společnost, aby spotřebiteli poskytla instrukce. Z naší strany dodáváme, že by k tomu nemělo být potřeba nic zvláštního, akorát napsat prostřednictvím e-mailu jednoznačné sdělení, že si spotřebitel přeje provedení výmazu.
Tímto žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. Pokud tak společnost neučiní, bude stížnost uzavřena.
Společnost již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009.