Počet nahlášených stížností: | 6 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Na začátku srpna jsme si přes cestovní kancelář objednali a zaplatili zájezd do Řecka.Po dvou týdnech (již jsme měli i smlouvu o zájezdu)nám volala slečna z CK,že nějakým nedopatřením nemá hotel už místo a ať si vybereme jinou alternativu.O námi vybraný hotel jsme měli velký zájem,tudíž jsme datum dovolené přesunuli o 14 dnů,kdy už měli pro nás volnou kapacitu.Po příjezdu na letiště v Řecku nám delegát oznámil,že dostaneme jiný hotel,protože ten náš bude v nejbližších dnech zavírat z důvodu nízké obsazenosti.Hned druhý den jsme se vydali osobně na námi původně vybraný hotel podívat,kde jsme zjistili, že hotel nebude rozhodně zavírat a navíc mají plno.S milou paní majitelkou jsme se domluvili,že se tam můžeme v půlce našeho zájezdu přestěhovat,až se uvolní jeden apartmán.Půl dovolené jsme tedy strávili v rozhodně ne příjemném hotelu, který jsme si nevybrali, koupelna byla špinavá a prostředí se nedalo srovnat s hotelem, který jsme měli vybraný.Delegáta jsme hned seznámili se situací, že nejsme spokojeni s hotelem, který nám přidělili (máme sepsanou stížnost a podepsanou od delegáta) a po domluvě s CK nám umožnil se v půlce přestěhovat.Z celé situace jsme měli dojem, že má CK od začátku zájem na tom,abychom trávili dovolenou někde,kde se to zrovna hodí jim (hotel byl obsazen pouze českými turisty, kteří s námi přiletěli stejným letem a nacházel se v jiném letovisku,než jsme měli původně bydlet), delegát se nesnažil ani omluvit, přehlížel nás a do očí nám lhal.Podali jsme hned po příjezdu do ČR písemnou reklamaci. Zatím bez odezvy.
Sleva ze zájezdu za dobu strávenou na hotelu, který jsme si nevybrali
|
Tweet |
Cestovní kancelář je povinná vyřídit reklamaci nejpozději do 30 dnů. Pokud se tak nestane, spotřebitel může dát podnět České obchodní inspekci.
Nemá-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel zákazníka ujistil nebo které zákazník vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, zajistí pořadatel nápravu, pokud si nevyžádá neúměrné náklady. Spotřebitel by tedy neměl jednat na vlastní pěst. Účastník zájezdu si může zjednat nápravu až poté, co nezjednal nápravu pořadatel ve lhůtě určené spotřebitelem.
Nelze-li pokračování zájezdu zajistit jinak než prostřednictvím služeb cestovního ruchu nižší jakosti, než jakou určuje smlouva, vrátí pořadatel zákazníkovi rozdíl v ceně.
Pokud došlo ze strany CK k pochybení, které spočívalo v tom, že vůbec nezarezervovala hotel dle smlouvy, mohla by se jednat o nekalou obchodní praktiku a v takovém případě by spotřebitel mohl požadovat náhradu škody, která mu tímto jednáním vznikla.
Podnikatel byl o podané stížnosti informován. Bohužel doposud neprojevil zájem se ke stížnosti vyjádřit, proto jsme se rozhodli případ uzavřít z důvodu nereakce podnikatele.