Počet nahlášených stížností: | 130 |
Z toho za letošní rok: | 1 |
Stále v řešení: | 6 |
Dne 2.4 jsme odletěli s manželem, sestrou a jejími dětmi do Egypta. Podle obrázku krásný, čistý hotel, žádný problém. Po několika hodinách čekání na pokoj jsme my i sestra dostali pokoje v přízemí. Pokoj byl vlhký s plísní. Toaleta silně zapáchala močí, vše bylo špinavé a opatlané včetně postelí, které jsme pro 4 lidi dostali pouze dvě a pokoj byl tak malý, že se nevešla ani přistýlka. Po stížnosti a volání delegátky jsme se celá rodina nechali přesunout do velkého pokoje a v 7 lidem jsme strávili jednu noc na 4 postelých s tím, že se druhý den přestěhujeme do jiného hotelu. Zde nebyla ani možnost teplé sprchy. Paní delegace jsme doplatili 357 euro a na vlastní náklady se přesunuli do jiného hotelu. S paní delegatkou jsme sepsali reklamaci, kterou jsme pak po příletu zaslali do Fischer. Původně nám paní nabídla každé vyrovnání cca 500,což bylo směšné, jelikož nám nebyl nabídnut žádný hotel bez doplatku. Po delším dohadování nám nabídla částku v hodnotě doplatku, ale pouze ve formě poukázky. S rešením nesouhlasíme a trváme na vyplacení v hotovosti.
Vyplacení odškodnění
Vyplacení vyrovnání v hotovosti.
|
Tweet |
Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitele ujistil nebo které spotřebitel vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.
Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.
Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.
Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel se může tedy také obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://www.coi.cz/informace-o-adr/).
Žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla kontaktována, bohužel však dosud neprojevila zájem se vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.
Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.