Počet nahlášených stížností: | 56 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den.
Zakoupil jsem 4 vstupenky v ceně 5200 kč na koncert, který měl mít konání 1.8.2020. Akce byla kvůli koronavirovým opatřením přesunuta o rok později, na 31.7.2021.
Společnosti Ticketlive mi napsala, že dle vyjádření pořadatele jsou vstupenky nevratné.
Mám nějakou šanci dosáhnout vrácení vstupenek a získat zpět vstupné?
Akce se pravděpodobně bude 31.7.2021 konat, pokud nebude kvůli koronaviru opět zrušena. Nový termín se mi ale nehodí.
Koncert Carl Cox 31.7.2021
Vrátit vstupenky a dostat zpět peníze za vstupenky.
|
Tweet |
Pokud byla kulturní akce přesunuta, jedná se o jednostrannou změnu podmínek, za kterých je poskytováno plnění ze strany společnosti. Jednostranná změna smluvních podmínek je ve smluvním právu v zásadě (tj. až na výjimku, kterou upravuje § 1752 občanského zákoníku) nepřípustná, neboť je v rozporu se základní zásadou smluvního práva pacta sunt servanda („smlouvy mají být plněny“). Spotřebitel tedy bude muset zásadně vždy s jednostrannou změnou obsahu závazku souhlasit. Obsahem závazku je i ujednání o místě a času plnění.
Pokud se změnou závazku spotřebitel souhlasit nebude, bude závazek pro nemožnost plnění ze strany pořadatele zrušen a spotřebitel bude mít nárok na vrácení peněžních prostředků, které poskytl pořadateli. Pokud by spotřebitel s přesunutím souhlasil a pořadatel akce mu umožnil účastnit se na základě vstupenky zakoupené původně na jiný termín, je nutné toto právní jednání kvalifikovat jako tzv. novaci. O dohodě o náhradním plnění je vždy lepší si nechat vystavit písemné potvrzení nebo si pořídit jiný důkaz, kterým lze v budoucnosti nárok prokázat.
V případě, že spotřebitel na změnu obsahu závazku nepřistoupí, má právo žádat vrácení peněžních prostředků. Nevrátí-li společnost peněžní prostředky, drží majetkový prospěch bez právního důvodu (právní důvod zrušením smlouvy odpadl), jednalo by se tedy o bezdůvodné obohacení. Kdo se bezdůvodně obohatil, je povinen získaný majetkový prospěch vrátit ochuzenému bezprostředně po výzvě. Pokud tak neučiní, ocitá se v prodlení a ochuzený má možnost navíc požadovat zákonný úrok z prodlení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Dobrý den, pořadatel má dle obchodních podmínek právo na změnu termínu konání (https://www.ticketlive.cz/cs/page/vseobecne-obchodni-podminky) - klient tyto obchodní podmínky odsouhlasil a pořadatel nyní právo využil. Jedná se tedy o jednání v rámci obchodních podmínek.
Obchodní podmínky nesmí odporovat kogentním ustanovením zákona, což se v tomto konkrétním případě podle našeho názoru stalo [§ 1814 písm. g) občanského zákoníku ujednání stran, o němž píše ve svém vyjádření společnost, výslovně zakazuje]. Obchodní podmínky odporujícím kogentním ustanovením zákona se nepoužijí.
Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.
Hodnocení: