Počet nahlášených stížností: | 133 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 4 |
Dobrý den,
Dne 22.5.2021 jsem si na kamenné prodejně zakoupila calounenou postel GENOVIA.
Ještě ten den jsem si postel dovezla domů. Vzhledem k tomu, ze to bylo už dost pozdě večer, ráno jsem postel začala odbalovat a nestačila jsem se divit. Rohy postele odřene - kvalitně schované za kartonem a igelitem. Čalounění špatně ušité, závity a šrouby špatné - nelze namontovat nohy postele. Lepící páska která byla přes boční kozenku, kozenku zničila - lepkavé špinavé fleky.
Dnes 11.6.2021 jsem reklamaci urgovala, bylo mi řečeno, že je předáno na dodavatelé (CZ) a budou mne kontaktovat.
Abych měla novou postel kde dat, dala jsem pryč starou a nyní už 3 týdny spím na pohovce.
Nyní si čtu recenze a nestačím se divit.
Zboží jsme kupovali v akci z každých 10000kc 50% off. Náš nakup byl za 80000kč, tak jsem naivně čekala, že se prodávající zachová rychle a kladně.
Ze zákona ještě zbývá cca týden, věřím, ze nebude potřeba řešit celou situaci soudně či přes čoi. Náhradní zboží určitě nechci, už nevěřím, ze bude v pořádku. Žádám vracení peněz, včetně náhrady za dopravu a odvoz postele na náklady prodavajicího, nebo adekvatní slevu.
|
Tweet |
Spotřebitel může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Kupující sice při uplatnění reklamace do reklamačního protokolu uvádí, jakým způsobem chce, aby byla reklamace vyřízena, konečný způsob vyřízení je ale dle splnění zákonných podmínek na prodávajícím. Prodávající se vždy musí řídit zákonem a může přihlédnout ke způsobu zvolenému kupujícím. Nároky z vadného plnění jsou upraveny v § 2169 občanského zákoníku. Zde je jistá hierarchie. Primárně by spotřebitel měl mít právo na bezplatné odstranění vady. Dále, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené, právo na dodání nové totožné věci bez vad. Není-li možný žádný z předchozích postupů, mohl by kupující od smlouvy odstoupit. Neuplatní-li žádný z předchozích způsobů, může požadovat přiměřenou slevu.
Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nejdelší možná lhůta je přitom zásadně 30 dní. Jediná výjimka je v situaci, kdy se podnikatel se spotřebitelem výslovně dohodne na delší reklamační lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.
Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), jedná se o podstatné porušení smlouvy. Dle § 2002 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, má v takovém případě spotřebitel právo odstoupit od smlouvy. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Dobrý den,
postel byla zákaznici vyměněna za novou prostřednictvím naší dopravy.
S pozdravem,
J. Hušek, SCONTO NÁBYTEK, s.r.o.
Žádáme spotřebitelku o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.
Spotřebitelka již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.