Počet nahlášených stížností: | 169 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 16 |
Dobry den,
hlasim smutny zazitek z 19.06.2021. Mely jsme dneska rano odletet se sestrou z letiste Marsa Alam bohuzel nam kontrolori sebrali PCR testy a nenechali nas odletet. Kamerovy zaznam nam nechteli poskytnout, protoze kamera udajne nefunguje, nedosahuje na misto pred odbavenim, kde jde videt ze drzime testy v ruce a po skenu věcí a osobní prohlídce už jsme byli bez PCR testů.Pak už mluvili jen arabsky. Cely autobus nam dosvecoval ze jsme testy dostali jako ostatni, nechteli slyset, nezajima je to. Delegat dal od problemu ruce pryc, za dvě a půl hodiny nebyl schopný nám ty samé PCR poslat na na mail ani nikam jinam.Byly jsme nucené koupit si zvlášt letenky aby sjme se dostaly domu a jeste zaplatit hotel. Nespaly jsme a a byly jsme z celeho zazitku otreseny Koupily jsme si nejdražší pojištění na covid ( Extra a když jsme zadaly hlášení pojistné události byla nám odpovězena jedna strohá věta, že se pojištění na to nestahuje. Děkuji
Daniela a Diana Rosenbergovi
Platila jsem letenky a hotel z účtu
Vrácení částky na účet nebo voucher v kompenzaci částky na další rok.
|
Tweet |
Podle § 2521 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník se zájezdem rozumí soubor služeb cestovního ruchu podle zákona upravujícího některé podmínky podnikání a výkon některých činností v oblasti cestovního ruchu. Pokud byla součástí těchto služeb i přeprava, cestovní kancelář by ji měla zajistit. Pokud by cestovní kancelář tuto přepravu nezajistila, jedná se o vadu zájezdu. Spotřebitel by měl tuto vadu bezodkladně, nejpozději do jednoho měsíce reklamovat.
Na základě reklamace by spotřebitel mohl požadovat slevu, která by mělo odpovídat výši nákladů, které vynaložil za náhradní letenku a ubytování v hotelu.
Mimo to by spotřebitel mohl požadovat také tzv. náhradu za "ztrátu radosti z dovolené" podle § 2543 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Jedná se o částku, kterou může spotřebitel požadovat, pokud vady zájezdu byly zásadní. Více informací na: https://www.coi.cz/faq/8-kdy-mohu-zadat-nahradu-za-ztratu-radosti-z-dovolene/
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.