Společnost


STYLMAN TRADE s.r.o.

Počet nahlášených stížností:98
Z toho za letošní rok:3
Stále v řešení:9
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#52338Neuznaná reklamace na vrácení zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

6 měsíců 9 dnů 3 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
27.08.2021, před 3 lety

Hana ČUPEROVÁ

Znění stížnosti

Dne 22.5.2019 jsem koupila dvoje šaty u společnosti Stylman Trade s.r.o. v částce 2 268,- vyzkoušela, zabalila. Dne 13.5.2019 jsem je vracela s formulářem vrácení zboží. Formulář se šaty, které nesly známky zásahu poškození se mi vrátily velkou rychlostí zpět
i s formulářem, kde mi byla přemazáno číslo objednávky a oznámeno, že jsou špinavé a poškozené. Bohužel jsem při odesílání nezdokumentovala stav zboží, nenapadlo by mne to. Jedny šaty mají dvě oka na zádech, to netuším jak by se mi povedlo a mírné zaspineni, ty druhé mají podobné zaspineni v přední části. Nejde mi o peníze, jako o praktiky prodejce. Šaty se dají pořídit za čtvrtinovou cenu na čínských webech a po odeslání to Číňan aspoň reklamuje, protože si to web hlídá, tady není metr na prodejce tudíž si dělá co v rámci obchodu lze. Mně neprokazatelné, že jsem škodu způsobila já a jemu díky recenzim prokazatelné, že čistý byznys to není. Děkuji za upozornění ostatnich spotřebitelů.

Čuperová Hana


Produkt

Saty korálové, Saty pudrové


Požadované řešení

Varování dalších spotřebitelů.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.9.2021 15:33, před 3 lety

Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 odst. 1 písm. a) zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.

V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.

Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.

Spotřebitel při odstoupení od smlouvy odpovídá dle § 1833 občanského zákoníku prodávajícímu pouze za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti. Tento neurčitý pojem ("nakládání jinak, než je nutné s ohledem na povahu a vlastnosti zboží") je nutné vykládat euro konformním způsobem. Prodávající je tedy dle našeho názoru oprávněn snížit poměrně cenu zboží tehdy, nakládal-li s ním spotřebitel jinak, než jak by s ním mohl nakládat v kamenné provozovně (k tomu blíže viz bod 47 Preambule ke směrnici 2011/83/EU, dostupná z: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=CELEX:32011L0083&from=EN).

Jestliže prodejci přišlo zboží zpět poškozené, může být chyba i na straně případného dopravce. V takovém případě je nutné reklamovat dopravu jako službu a je na spotřebiteli, aby prokázal, že zboží odeslal nepoškozené (např. vyfocením zásilky před odesláním). Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
7.12.2021 14:23, před 3 lety

Žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
8.3.2022 14:51, před 3 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.