Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den,
5.9. jsme absolvovali let z Prahy do Barcelony, kde byl poškozeno jedno z našich zavazadel. Hned na letišti jsme založili reklamaci a bylo nám poskytnuto reklamační číslo PIR s pokyny co je zapotřebí, aby jsme dostali kompenzaci za poškozené zavazadlo.
V pokynech byl odkaz na stránky kde bylo potřeba vyplnit veškeré informace o letu a poté jsme měli být přesměrovány na katalog pro výběr nového zavazadla, které nám měli doručit na hotel. Na této stránce nám, ale napsali, že je potřeba kontaktovat zákaznickou linku. Zákaznickou linku jsme kontaktovali několikrát (dokonce i španělsky mluvící osoby) a bylo nám sděleno, že je eror v systému a opravdu nejde vybrat nové zavazadlo a musíme napsat stížnost přes jejich stránky www.vueling.com.
Stížnost jsme napsali a několikrát jsme je urgovali, ale kromě prvního emailu kde požadovali informace o našem letu nám nikdo neodpověděl a nyní nekomunikují ani po opětoných urgencích.
Máme k dispozici veškeré dokumenty ohledně vytvořené reklamace, fotografie zavazadla a historii celé komunikace se společností.
Moc děkuji za pomoc!
Zavazadlo- Cabin Zero Vintage Ultra-light 44 litrů
Rádi bychom dostali kompenzaci za zničený batoh (Cabin Zero Vintage Ultra-light 44 litrů) ve výši 1950 Kč, což byla pořizovací cena. Plus kompenzace za zničené věci v poškozeném zavazadle (společenská hra Spoj5 527 kč, nabíječka usb-c 350 Kč, sešit kroužkový pevné desky neon 82 Kč)
|
Tweet |
Podle čl. 17 odst. 2 Montrealské úmluvy odpovídá dopravce za vzniklou škodu v případě zničení nebo ztráty nebo poškození zapsaného zavazadla, jestliže se událost, která způsobila zničení nebo ztrátu nebo poškození, stala na palubě letadla a nebo kdykoli v době, kdy zapsané zavazadlo bylo pod kontrolou dopravce. Dopravce neodpovídá za situaci, kdy zavazadlo nebo zásilka byla vadně zabalena, přepravu provedla jiná osoba než dopravce nebo agenti působící v letecké dopravě, za škody vzniklé vlastní vadou či kvalitou přepravované zásilky, škody vzniklé válkou či následky ozbrojeného konfliktu a škody způsobené zásahem úředního orgánu provedeného v souvislosti s příchodem, odchodem nebo tranzitem zásilky.
V případě poškození musí spotřebitel uvědomit dopravce o poškození neprodleně, jakmile je zjistí, nebo nejpozději do sedmi dnů ode dne převzetí v případě zapsaného zavazadla. Výtka musí být učiněna písemně a předána nebo zaslána ve lhůtě uvedené výše.
Škoda se nahrazuje uvedením do předešlého stavu. Není-li to možné nebo požádá-li o to poškozený, hradí se v penězích. Při určení výše škody na věci se vychází z její obvyklé ceny v době poškození a zohlední se, co poškozený musí k obnovení nebo nahrazení funkce věci účelně vynaložit. Tato pravidla jsou závazná i pro společnost, která vyřizuje reklamaci za dopravce.
Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt, doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum na internetových stránkách www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.
Žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.