Počet nahlášených stížností: | 1232 |
Z toho za letošní rok: | 2 |
Stále v řešení: | 13 |
Dnes v čase 9-11 měla jsem dostat zásilku. Řidič mi volal již před 9 (volal pouze 1), než jsem doběhla tak měla nepřijatý hovor. Hned jsem mu volala zpět, kde mi to tipnul. Volala zpětně ještě několik krát ani žádná reakce nebyla. Mezí tím mi přišel mail s tím že zásilku se nedařilo doručit. Psala jsem zprávu také, na kterou odpověď dostala až za hodinu že čas je pouze orientační a že mi volaly víc než jednou. Prosím vás, jak kurýr si může dovolit zavolat si jednou, ještě ne v čas doručení, ignorovat veškerou reakci, lhát ohledně volání a ještě k tomu napsat mail ze se nedařilo doručit zásilku?? K tomu kurýr dodal, že není schopen zvednout telefon, pokud probíhá placení kartou. Volala jsem na zpět hned po nepřijatém hovoru od něj. Tím kurýr chce říct, že během minuty stihnul zavolat dalšímu zákazníku, dojet na místo a provádět placení?? Během minuty? Nemyslím si to. Tohle chování mi nepřijde OK. V telefonu mám veškeré záznamy. Obzvlášť v této covidové době, kde není vhodný pohybovat ve městě bez akutnosti. Teď já musím jet a vyzvedávat zásilku sama přes totální neschopnost a nezájem kurýra. Podle mě, takové lidí vůbec neměly by pracovat v této službě.
Neschopnost kurýra
Podle mě, měl by zavolat aspoň ještě jednou, po případě napsat zprávu dispečeru, který by měl ověřit pravdivost kurýra a zavolat zákazníku.
|
Tweet |
Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).
Pokud však smlouvu o přepravě uzavíral se společností prodávající, je za včasné doručení zboží odpovědný právě on, protože povinnost dodat zboží je dle českého práva splněna dojitím zboží do místa dodání, tj. standardně do bydliště spotřebitele. Prodávající je v takovém případě také oprávněn uplatnit reklamaci u svého smluvního partnera, pokud služba nebyla poskytnuta v souladu se smlouvou.
Jestliže se tedy jednalo např. o zboží z e-shopu, je vhodné kontaktovat právě tento e-shop a se situací ho seznámit.
Pro úplnost doplňujeme i vyjádření k chování zaměstnanců:
Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími pouze na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.