Počet nahlášených stížností: | 11 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Již od října 2021 řeším výměnu nového výrobku Dreamoling Leg Pillow 1+1 v hodnotě 899Kč za jiný.Jelikož komunikace s touto firmou nikam nevede,tak jsem se již 23.11. 2021 poprvé obrátil na VašeStížnosti.cz.
Když jsem 3.12.2021 vytáhl ze schránky výzvy k vyzvednutí zásilky tak jsem doufal,že se v někom pohnulo svědomí a je konečně celý problém s výměnou vyřešen.Ovšem jaké bylo moje zklamání,když jsem přečetl datum nejpozdějšího vyzvednutí :do 1.12.2021.Požádal jsem tedy odesílatele ještě o jedno zaslání zásilky,neboť nevím kde se stala chyba a uvedl jsem i čísla zásilky : DR8599******M a DR8599******M ,aby se nemohli na nic vymluvit,ale nepořídil jsem.
Výrobek Dreamoling Leg Pillow 1+1,rychlovarná konvice BLACK ROSE AQUA 1,7l
Stačilo by mi ještě opakovat poslání celé zásilky (rychlovarné konvice)opět zpět a včasné upozornění na její vyzvednutí.
|
Tweet |
Úvodem bychom chtěli spotřebitele upozornit, že služba VašeStížnosti.cz slouží k řešení sporů mezi spotřebitelem a podnikatelem, přičemž my jsme jen zprostředkovatelé této komunikace. Protože nejsme prodávajícím, nemůžeme spotřebiteli zaslat zboží ani jej upozornit na vyzvednutí zásilky. Prodávajícího ale budeme o existující stížnosti informovat.
Prodávající je povinen zboží dodat, přičemž zodpovídá i za jeho doručení - jestliže spotřebiteli nedal vědět o možnosti vyzvednutí, nebylo doručeno řádně. Stejně to platí i v případě dopravce, neboť s ním uzavřel smlouvu prodávající a má možnost službu reklamovat - spotřebitel dopravce řešit nemusí, má možnost se obrátit přímo na prodávajícího.
Protože se jedná o pokračování předchozí stížnosti, přičemž situace se z právního hlediska nijak nezměnila, uvádíme, že se jedná o nedodání a odkazujeme na minulou odpověď (stížnost ID 53925):
Pokud spotřebitel uhradil kupní cenu zboží, prodávající má povinnost zboží dodat. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen plnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).
Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.
Nereaguje-li prodávající na e-maily, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (nejlépe doporučený dopis). V případě, že prodávající nevrátí spotřebiteli peněžní prostředky v přiměřené době po odstoupení, je možné prodávajícího vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobnívýzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva. Zároveň spotřebitel může žádat zákonný úrok z prodlení [viz § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.)].
Platil-li spotřebitel při nákupu přes internet platební kartou a obchodník nedodá objednané zboží, může spotřebitel využít bankovní nástroj zvaný zpětná platba (chargeback). S jeho pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. V případě problému by měl spotřebitel co nejdříve kontaktovat svou banku s žádostí o provedení zpětné platby. Žádost je vhodné podpořit relevantními dokumenty, například kopií komunikace s obchodníkem atd.
Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt (zahraniční subjekt se sídlem v Německu), doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci například prostřednictvím internetových stránek www.evropskyspotrebitel.cz , které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.
Kontakty na ESC ČR:
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: esc@coi.cz
telefon: 296 366 155
www.evropskyspotrebitel.cz
Žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.