Počet nahlášených stížností: | 233 |
Z toho za letošní rok: | 3 |
Stále v řešení: | 7 |
Dobrý den, objednali jsme Elegantní pánskou vestu Ralf. Složení vlna, spandex,bavlna. Místo vlny je polyester(uvedeno i na produktu).Materiál je mačkavý, nekvalitní (hadr). Velikost také neodpovídá. Cedulka s velikostí u krku je odstřižená.Zboží je z číny (adresa zpět čínsky),bez faktury.
Na webu slibují 100% bezpečný nákup,pohodlné vrácení peněz pokud zboží nesedne,zákaznická podpora 6-16, podpora 24hodin-neváhejte se obrátit,ověřeno zákazníky.
Telefon chybí. Online zákaznická podpora vás hodí na dotazník. Přesně jsem dle pokynů udělala reklamaci, s popisem, fotkami - již 3x, stále zamítnuto, že něco chybí.Myslím, že odpovědi jsou automatické zamítnutí počítačem.
Napsala jsem tedy mail, jednou mi bylo odpovězeno, že litují, že to nesedí, ať vyplním formulář na webu.
na mé další 3 maily(slušné, zdvořilé) již nikdo nereaguje.
přála bych si vyřešení. děkuji Hana Jakoubová
Elegantní pánská vesta Ralf,
vrácení peněz
|
Tweet |
Jestliže doručené zboží neodpovídá objednávce, má spotřebitel nárok na reklamaci, neboť je zboží vadné. Tato reklamace musí být vyřízena řádně a včas.
Prodávajícím je v tomto vztahu společnost Delta Division s.r.o., bez ohledu na překvapivá ustanovení jejích obchodních podmínek, v kterých společnost deklaruje opak (§ 1753 občanského zákoníku ve spojení s rozhodovací činností ADR České obchodní inspekce). Reklamace se uplatňuje zásadně vždy vůči prodávajícímu (§ 2172 občanského zákoníku).
Dle § 19 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, platí, že prodávající je povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaných výrobků a nabízených služeb, případně i v místě nebo sídle podnikání.
Jako sídlo společnosti jsme dohledali následující adresu:
Milady Horákové 382/75, 170 00 Praha.
Pokud kupní smlouva byla uzavřena prostřednictvím prostředku umožňující komunikaci na dálku, má spotřebitel také právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží bez udání důvodu. Pokud spotřebitel odstupuje od smlouvy, je povinen o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musel spotřebitel prokázat, že od smlouvy odstoupil) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebiteli peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitel prokáže, že mu zboží odeslal. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitel požadovat také zákonný úrok z prodlení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.