Počet nahlášených stížností: | 377 |
Z toho za letošní rok: | 1 |
Stále v řešení: | 2 |
13.12.2021 jsem objednala 2x leginy z uměle kůže, které měli být i hrejive dle popisu na e-shopu bonky.cz. E-shop se tváři jako česky. Navíc v e-mailu o objednání zboží garantuje spokojenost zákazníka, bezproblémové řešení reklamaci a vracení peněz. Není pravda! To samé píšou i u produktu. Jste nespokojeni? Okamžitě vrátíme peníze! Když týden utekl a balík nikde, psala jsem dotaz, kde je můj zaplaceny balíček. Automatická odpověď, ze dodání je až 40 pracovních dnů! Chtela jsem odstoupit od smlouvy, ale na to mi bylo sděleno, ze to nelze, ze prodejce balíček již odeslal. 12.2.22 balíček dorazil. Patřím asi k těm stastnejsim když čtu, ze někteří nedostali ani ten šunt. Leginy jsou z nějakého silnou, nevím kde vzali umělou kůži a že silon hřeje?? Šunt největší. Střih nesedí a ani nejsou elastické. Okamžitě jsem odeslala jejich reklamacni formulář a dnes e-mail, na který nelze odpovědět, který je automatický a automaticky to posílají všem nespokojeným zákazníkům, ze reklamaci zamítli! Dal nic… žádné jednání… žádná komunikace…
Hřejivé leginy z uměle kůže
Vracení peněz
|
Tweet |
Společnost FINALTY TARGET MEDIA s.r.o. uvádí, že ve vztazích se spotřebitelem vystupuje pouze jako zprostředkovatel, nikoliv jako prodejce. Uvádí to však pouze v obchodních podmínkách, tudíž je možné toto ustanovení vyhodnotit jako překvapivé a dle § 1753 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, by vůči spotřebiteli mělo být neúčinné. V momentě, kdy se webový portál tváří jako klasický e-shop a během uzavírání smlouvy není spotřebitel na fakt, že nejedná s prodejcem, nýbrž pouze se zprostředkovatelem, nikterak upozorněn, není možné podle našeho názoru dojít k jinému závěru, než že jde o překvapivé ujednání. Při tomto závěru vycházíme mj. i z rozhodovací činnosti ADR České obchodní inspekce
Nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány, je věc vadná. Má-li věc vady, může spotřebitel v tomto konkrétním případě žádat dodání nové věci. Není-li to možné, může spotřebitel od smlouvy odstoupit. Místo výše uvedených způsobů může spotřebitel taktéž žádat přiměřenou slevu.
Vzhledem k tomu, že smlouva byla uzavřena za pomoci prostředku umožňujícího komunikaci na dálku, může spotřebitel využít práva odstoupit od smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dní od převzetí věci. Pokud spotřebitel odstupuje od smlouvy, je povinen o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musel spotřebitel prokázat, že od smlouvy odstoupil) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebiteli peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitel prokáže, že mu zboží odeslal. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitel požadovat také zákonný úrok z prodlení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.
Žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.