Počet nahlášených stížností: | 790 |
Z toho za letošní rok: | 4 |
Stále v řešení: | 9 |
Dne 2.11. 2021 jsem na Lidl online GSW jsem zakoupila tlakový hrnec System Plus s napařovací vložkou, který je ale vadný. Lidl v odpovědi dne 8.2. 2022 uznal, že je nutný nový regulátor tlaku, který ale musíme zaplatit včetně dopravy ( 20 Euro).
Dne 8. 3. 2022 jsem obchod kontaktoval,že pokud Lidl coby dodavatel zboží uznal vadu, mají tudíž povinnost věc opravit na své náklady.
Od té doby jsme nedostali žádnou reakci.
GSW Tlakový hrnec System Plus s napařovací vložkou, 6 l, číslo výrobku 100293838, Číslo objednávky: 3252711970, Číslo faktury: 9083119709
odání vadného dílu zdarma, případně výměna celého hrnce na náklady dodavatele.
|
Tweet |
Spotřebitel může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nejdelší možná lhůta je přitom zásadně 30 dní. Jediná výjimka je v situaci, kdy se podnikatel se spotřebitelem výslovně dohodne na delší reklamační lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.
Práva z vadného plnění se zásadně uplatňují v provozovně prodávajícího, ve které je přijetí reklamace objektivně možné, a to v souladu s § 2172 věta první zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník a v souladu s § 19 odst. 1 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.
Náklady spojené s opravou věci či dodáním náhradních dílů nese prodejce. Spotřebitel má dle § 1924 občanského zákoníku nárok na náhradu tzv. nutných nákladů spojených s reklamací. Těmi jsou poštovné nebo úhrady cestovních nákladů. Spotřebitel je povinen vybrat nejlevnější a v místě kam bylo dodáno dostupný prostředek přepravy. Nelze žádat po prodejci proplacení zbytečně vysokých nákladů, pokud šla doprava k reklamaci vyřešit levněji. Pokud prodejce výslovně doporučil spotřebiteli určitý způsob dopravy, pak je samozřejmě povinný uhradit veškeré náklady, které spotřebiteli vzniknou tím, že vybral způsob přepravy dle "návodu" prodávajícího. Spotřebitel má právo na úhradu těchto nákladů v penězích.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Dobrý den, paní Pátíková. Omlouváme se za nedořešenou reklamaci. V tomto případě doporučujeme kontaktovat náš zákaznický servis telefonicky na bezplatné lince 800 115 435, kolegové Vám rádi situaci objasní a pokusí se najít řešení, které by vedlo k vyřešení situace k Vaší spokojenosti. S pozdravem Lidl Česká republika v.o.s.
Děkujeme společnosti za vyjádření. Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.
Hodnocení: