Počet nahlášených stížností: | 9 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Koupil jsem si mobil XIAOMI POCO. Po roce a měsíci jsem zjistil, že po vypnutí nelze mobil znovu zapnout, tak jsem uplatnil u prodejce záruku. Prodejce mobil poslal do záruční opravny BEBOTO s.r.o. Po asi 3 týdnech oprava mobil poslala prodejci s tím, že závada nebyla zjištěna. Mobil byl zapnutý a nabitý. Když jsem doma mobil vypnul, nešel znovu zapnout. Tak jsem musel opět přistoupit k reklamaci. Prodejce opět mobil odeslal do záruční opravny BEBOTO. Po dalších asi 3 týdnech jsem byl vyzván k převzetí "opraveného" telefonu. Mobil jsem ovšem před převzetím nechal prodejcem vypnout. A světe nediv se, už se nedal zapnout. V protokolu bylo nasáno: závada nezjištěna. Prodejce tedy opět odeslal telefon opravně. Po dalších několika týdnech jsem byl vyzván k převzetí mobilu. Když jsem přišel do prodejny s nadějí, že mám mobil konečně opraven, zjistil jsem, že mobil je vrácen bez opravy s tím, že je mechanicky poškozen. Telefon byl opatřen krytem displeje v ceně 500 Kč a tělo bylo chráněno umělohmotným pružným obalem. Telefon nebyl viditelně poškozen. Když jsem zavolal do opravny, tak mě arogantní pán vynadal, jak to, že mu volám, když on řeší opravy s prodejcem. Tak jsem nerezignoval, ale pokusím se obrátit na ČOI. Není přece možné, aby taková opravna provozovala servis, když neopravuje, jen se vymlouvá.
M.H.
NE-OPRAVNA
CHTĚL BYCH, ABY SE NĚKDO KOMPETENTNÍ PODÍVAL NA "PRÁCI" TĚCHTO PSEUDO OPRAVÁŘŮ.
|
Tweet |
Dle České obchodní inspekce jedním ze závěrů reklamace může být i to, že se reklamovaná vada neprojevila. Většinou to, že se vada neprojevila či nebyla zjištěna, konstatuje servis, který provádí odborné posouzení a odstranění zjištěných vad. Je proto důležité při uplatnění reklamace podrobně popsat, za jakých okolností se vada objevuje, co jí předchází či po jak dlouhé době se zařízení samo vypne. Pokud se spotřebiteli podaří ji předvést před pracovníkem přijímajícím reklamaci, je vhodné, aby pracovník i toto zaznamenal do reklamačního protokolu. V ostatních případech doporučujeme spotřebiteli vadu zachytit třeba fotografií nebo na videu, které následně předá spolu s reklamací.
Pokud se nedaří spotřebiteli servis, ani prodávajícího o existenci vady přesvědčit, je nutné vyhledat nestranného znalce v daném oboru, který výskyt vady může průkazně potvrdit. Následně se opět spotřebitel musí obrátit na prodejce s reklamací.
Spotřebitel by měl reklamaci řešit přímo s prodávajícím, který za servis zodpovídá.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.