Počet nahlášených stížností: | 7 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobry den, v poslední době nejsem vůbec spokojena s vašimi službami. Jsem vašim klientem již vic než 20 let, stejně jako me dcery, ale poslední léta jsem nespokojena především se způsobem komunikace a určitým az hloupým postupem asi banky. Me dcera jste před rokem aktivovali kartu aby jste ji asi za týden deaktivovali, aniž by jste nám dali vedet, naprosto drzost a nelogické jednání komerční banky nas přimělo k rozhodnuti, ze již žádnou kartu nechceme. V prosinci jsme byli ve asi bance v Ostravě Hrabovce, kde ma dcera Rychtarova Martina s pomoci asi pracovnice chtěla převést české prostředky ze stavebního spoření na švýcarské konto Postfinance, zaslala dvě platby, jedna došla, jedna ne, navíc to ze ta druha platba nedošlo nas nikdo neinformoval a az pote co jsme reklamovali se najednou prostředky na české konto vrátily ale o 6000 korun méně, nedostalo se nám zadního vysvětlení, a především je nám záhadou kdo finanční prostředky tak dlouho zadržovali, jako na tom mel zájem, a kdo se obohatil o 6000 kc. Prosím o vysvětlení a navraceni našich finančních prostředků. S pozdravem Rychtarova Nadezda
prevod financnich prostredku
Navraceni financi
|
Tweet |
K blokaci karty:
Dle dostupných informací (https://www.kb.cz/cs/clanky/platebni-karty/blokace-karty) může společnost Komerční banka, a.s. kartu automaticky deaktivovat v případě, kdy opakovaně zadáte chybně PIN, ať už u obchodníka nebo při výběru z bankomatu. Systém společnosti takto vyhodnotí riziko, že došlo ke zneužití karty (ačkoli to ještě nikdo nenahlásil), a proto kartu deaktivuje. Banka kartu blokuje i v případě, kdy má podezření na zneužití karty (např. jste před hodinou vybírali kartou peníze z bankomatu, ale nyní se v bankovním systému ukázalo, že provádíte transakci z druhého konce světa).
O tom, že karta je zablokována by však měla společnost informovat spotřebitele a jestliže by se neprokázalo, že ke zneužití došlo, měla by kartu odblokovat.
K převodu:
U převodu do zahraničí je rozhodující v jaké měně a v kolik hodin peníze posíláte a jakým způsobem (expresně, urgentně, standardně). Pokud byl zvolen standardní způsob, dojde k převodu nejpozději tři pracovní dny po datu splatnosti.
Jestliže převod nebyl uskutečněn a částka se vrátila na účet snížená o 6 000 Kč, je nutné službu reklamovat. Reklamaci lze podat prostřednictvím reklamačního formuláře, který spotřebitel nalezne zde: https://www.kb.cz/cs/podpora/vztahy-se-zakazniky/reseni-stiznosti-a-reklamaci#formular, kde jsou i uvedeny dokumenty, které je nutné k reklamaci přiložit.
Dále by se také mohlo jednat o bezdůvodné obohacení. Zadržuje-li podnikatel peněžní prostředky spotřebitele bez právního důvodu, jedná se o bezdůvodné obohacení (ve smyslu § 2991 a násl. občanského zákoníku). Kdo se bezdůvodně obohatil, je povinen získaný majetkový prospěch vrátit ochuzenému bezprostředně po výzvě. Pokud tak neučiní, ocitá se v prodlení a ochuzený má možnost navíc požadovat zákonný úrok z prodlení.
Dohled nad fungováním bank vykonává Česká národní banka, na kterou se spotřebitel může obrátit s podnětem.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení spotřebitelských sporů u finančního arbitra. Řízení před finančním arbitrem je bezplatné a výsledkem tohoto řízení je vydání závazného stanoviska. Více informací o finančním arbitrovi může spotřebitel nalézt zde: https://finarbitr.cz/cs/. Podání návrhu je možné zde: https://finarbitr.cz/cs/reseni-sporu/pruvodce-podanim-navrhu.html.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.