Počet nahlášených stížností: | 108 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 4 |
Dobrý den,
Dnes jsem byla nakupovat u Vás na prodejně Ikea v Brně a byla jsem šokovaná přístupem Vašeho personálu.
Jednalo se o personál pult s prodejem Hoddogu a občerstvení.
Objednala jsem si na terminále a dostala jsem něco jiného snažila jsem se domluvit s paní prodavačkou ale očividně jsem je vyrušila při jejich konverzaci osobních záležitostí ale marně byla arogantní, protivná a bez jakékoliv ochoty nejspíše nastala chyba na terminále protože z účtu mi byla stržena jiná částka než mela prodavačka na lístku . Jsem v pokročilém stadiu těhotenství a neměla jsem silu se s ní dohadovat, takže obědnávku svoji jsem nemela a tu co mi pani dala jsem ji tam nechala a ještě přišla o peníze . Jsem též zaměstnavatelem ale kdyby se někdo z mého personálu choval, jak tato paní k mým klientům v té minutě by zaměstnancem nebyla. Incident se stal mezi 14:00 - 15:00 přesnou hodinu nevim byla to pani s blond melírem.
A byla bych ráda , kdyby se tohle nějak vyřešilo, věřím, že nebudu jediná která by si stěžovala na paní.
Doufám v kladné vyřízení
S pozdravem
A.Gažiková
Ráda bych zaplacenou částku dostala zpět.
A ráda bych, aby paní dostala lekci slušného chování.
Děkuji
|
Tweet |
Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími pouze na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.
Nemá-li zboží požadované vlastnosti, je třeba jej neprodleně reklamovat přímo na prodejně a žádat za něj náhradu. U potravin, jejichž jakost má omezenou trvanlivost by měla být reklamace uplatněna co nejdříve. V tomto případě je nejlepší reklamovat zboží ihned. Pokud zboží nemá odpovídající jakost, má spotřebitel právo na dodání nové věci bez vad. Není-li to možné, může od smlouvy odstoupit a požadovat vrácení peněz. Namísto toho lze žádat i přiměřenou slevu z kupní ceny.
Nabídka zboží, která je tvořena i cenou u něj uvedenou, je pro obchodníka závazná. Pokud jinou cenu uvádí a jinou účtuje, dopouští se klamavého jednání a je právem spotřebitele dožadovat se rozdílu v ceně zaplacené navíc.
Prodávající je povinen dle § 12 zákona o ochraně spotřebitele informovat v souladu s cenovými předpisy a přímo použitelným předpisem Evropských společenství spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit. Informace o ceně nesmí zejména vzbuzovat zdání, že cena je nižší, než jaká je ve skutečnosti.
Dozorovým orgánem je v této oblasti Česká obchodní inspekce, které spotřebitel může dát podnět pro porušení zákona o ochraně spotřebitele (zde: https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelsky-pruvodce/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/).
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.